ایران تحصیل > آزمون نظام مهندسی > inbr.ir – سامانه ثبت نام آزمون نظام مهندسی 99

 

زیر گروه های آزمون نظام مهندسی 99 – inbr.ir

به اطلاع تمامی متقاضیان شرکت در آرمون نظام مهندسی 99 می رسانیم مطابق روال گذشته و اعلامات سایت ثبت نام آزمون نظام مهندسی 99 inbr.ir آزمون نظام مهندسی 99 در هفت شاخه اصلی عمران – معماری – نقشه برداریشهر سازی – ترافیک – تاسیسات برقی و تاسیسات مکانیکی برگزار خواهد شد.

پیرو اطلاعیه های مندرج در سامانه inbr.ir هر یک از متقاضیان جهت شرکت در آزمون می بایست شرایط شرکت در آزمون شاخه مربوطه را داشته باشند در غیر این صورت پذیرش وی حتی در صورت قبولی در آزمون ملغی تلقی خواهد شد لذا داوطلبان شرکت در آزمون حتما قبل از اقدام جهت ثبت نام قوانین و شرایط شرکت در آزمون نظام مهندسی را از سایت ثبت نام آزمون نظام مهندسی 99 www.inbr.ir مطالعه نمایند و یا از طریق مشاوره تلفنی آزمون نظام مهندسی با شماره های مذکور تماس حاصل نمایند.

شایان ذکر است مهندسین گرامی تا در آزمون نظام مهندسی حد نصاب قبولی را کسب ننمایند نمی توانند به صورت رسمی در حرفه مهندسی مشغول به کار شوند از سوی دیگر آزمون نظام مهندسی سالانه دو نوبت برگزار می گردد و با توجه به خیل عظیم دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته های فنی مهندسی رقابت در قبولی در این آزمون بسیار سخت و سنگین خواهد بود لذا در راستای ارائه خدمات و تسهیل در روند قبولی داوطلبان مرکز ایران تحصیل از طریق مشاوره تلفنی نظام مهندسی آماده ارائه خدمات به متقاضیان می باشد.

 

شرایط شرکت در آزمون نظام مهندسی 99 به تفکیک رشته – inbr.ir

شرکت در آزمون نظام مهندسی 99 مستلزم رعایت تمامی قوانین و ضوابط مندرج در سایت ثبت نام آزمون نظام مهندسی INBR.IR می باشد که به برخی شرایط و ضوابط شرکت در آزمون در این اطلاعیه اشاره می کنیم :

آزمون نظام مهندسی عمران 99 – inbr.ir

شرکت در آزمون نظام مهندسی عمران 99 مستلزم داشتن شرایط عمومی شرکت در آزمون های رسمی جمهوری اسلامی ایران می باشد پس از آن باید بگوییم اگر داوطلب قصد شرکت در آزمون نظام مهندسی عمران را با مدرک کارشناسی داشته باشد می بایست حداقل پس از اخد مدرک کارشناسی خود سه سال به صورت حرفه ای در یکی از شاخه های مرتبط با آزمون و مدرک تحصیلی خود سابقه کار داشته باشد.

از جمله رشته هایی که دانش آموختگان این رشته های حق شرکت در آزمون نظام مهندسی عمران را خواهند داشت رشته های مهندسی عمران زیر گروه آب – عمران زیر گروه خط و ابنیه – عمران زیر گروه راهسازی – عمران زیر گروه عمران روستایی – عمران زیر گروه ساختمان سازی و عمران – عمران می باشد که در سامانه inbr.ir ثبت گردیده.

 

آزمون نظام مهندسی شهرسازی 99 – inbr.ir

داوطبانی که قصد اخد پروانه شهرسازی دارند نیز می بایست دارای شرایط عمومی شرکت در آزمون های سراسری کشوری را باشند و همچنین دانش آموخته یکی از رشته های شهرسازی – کارشناسی ارشد محیط زیست یا برنامه ریزی ریزی محیط – مهندسی محیط شهرسازی – طراحی فضای سبز و محوطه سازی و همچنین رشته شهرسازی زیر گروه طراحی شهری باشند جهت اطلاع از دیگر شرایط تکمیلی با مرکز تماس بگیرید.

 

آزمون نظام مهندسی معماری 99 – inbr.ir

یکی دیگر از زیر گروه هایی که سازمان نظام مهندسی در راستای ارائه محوز قانونی به تحصیل کردگان این گروه آزمون برگزار می نماید گروه معماری است ، شرایط شرکت در آزمون معماری سازمان نظام مهندسی همانند دیگر آزمون های سراسری کشور می باشد با این تفاوت که تمامی داوطلبانی که قصد شرکت در این زیر گروه را دارند می بایست در یکی از رشته های دانشگاهی معماری سنتی – مهندسی معماری – دبیری معماری و معماری زیر گروه مرمت بناهای تاریخی باشد.

 

آزمون نظام مهندسی تاسیسات مکانیکی 99 – inbr.ir

از دیگر زیر گروه های پرطرفدار آزمون نظام مهندسی که در امور عمران و ساختمان سازی نیز کاربرد قراوان دارد زیر گروه مکانیک یا تاسیسات مکانیکی است شرکت در آزمون نظام مهندسی مکانیک نیز مطابق اعلامات سامانه www.inbr.ir مستلزم دانش آموخته بودن در یکی از رشته های مهندسی مکانیک – مهندسی مکانیک طراحی و جامدات – مهندسی مکانیک حرارت و سیالات – مدرک معادل لیسانس مکانیک حرارت و سیالات یا مدرک دبیری فنی مکانیک حرارت و سیالات علاوه بر داشتن شرایط عمومی شرکت در آزمون های سراسری کشور خواهد بود.

 

آزمون نظام مهندسی برق یا تاسیسات برقی 99 – inbr.ir

آزمون نظام مهندسی در زیر گروه برق یا تاسیسات برقی نیز بسیار متقاضی دارد و درآمد مهندسان این زیر گروه نیز قابل توجه است شایان ذکر است شرکت در آزمون نظام مهندسی برق 98 مستلزم رعایت شرایط شرکت در آزمون های سراسری می باشد از دیگر شروط شرکت در آزمون این زیر گروه داشتن مدرک کارشناسی مهندسی برق – مهندسی برق ابزار دقیق – مهندسی برق مخابرات – مهندسی برق کنترل – دبیری فنی برق قدرت یا مدرک معادل لیسانس برق قدرت خواهد بود.

 

آزمون نظام مهندسی ترافیک و نقشه برداری 99 – inbr.ir

اخذ مدرک معتبر فعالیت در زمینه ترفیک و نقشه برداری تنها از راه شرکت در آزمون نظام مهندسی این رشته های می باشد ، متقاضیان شرکت در آزمون نظام مهندسی این زیر گروه ها نیز مستلزم اخذ مدرک کارشناسی مهندسی نقشه برداری یا معادل آن برای آزمون نقشه برداری و مدرک معادل لیسانس مهندسی ترافیک یا مدرک راه و ترابری برای آزمون نظام مهندسی ترافیک خواهد بود شایان ذکر است شرکت در آزمون تمامی زیر گروه های نظام مهندسی مطابق اعلامات سامانه inbr.ir مستلزم داشتن شرایط شرکت در آزمون های سراسری کشور می باشد.

 

نکته مهم : شرکت در آزمون نظام مهندسی 99 پیرو اطلاعیه سامانه inbr.ir مستلزم داشتن مدرک نظام وظیفه برای متقاضیان آقا نخواهد بود.

Source: INBR.IR

+ نوشته شده در دوشنبه بیست و نهم اردیبهشت 1399 ساعت 14:23 توسط javad qane بدون نظر

 

 

ایران تحصیل > بدون کنکور ارشد > ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه سراسری

 

ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه سراسری برای داوطلبان و متقاضیان شرکت در این طرح جامع آغاز شد. هر داوطلب در صورت داشتن شرایط ثبت نام بدون کنکور ارشد دانشگاه دولتی می تواند جهت ثبت نام ارشد بدون آزمون دانشگاه دولتی اقدامات لازم را انجام دهد.

 

باید عرض کنیم که شرایط پذیرش ارشد بدون آزمون سراسری برای متقاضیان شرایطی بسیار خاص است که در صورت نداشتن این شرایط به خصوص امکان ثبت نام برای داوطلب به هیچ وجه وجود ندارد. دقت کنید که افراد تنها با مراجعه به سایت هر کدام از دانشگاه های پذیرنده می توانند عملیات ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه سراسری را انجام دهند.

زمان ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه سراسری

در رابطه با زمان ثبت نام ارشد بدون آزمون باید خدمت شما دوستان عزیز عرض کنیم که هر کدام از دانشگاه های دولتی زمان مختلفی را برای ثبت نام بدون کنکور ارشد دانشگاه دولتی اعلام می کنند.

در نتیجه، در صورت تمایل به ثبت نام ارشد بدون کنکور هر کدام از دانشگاه های سراسری و البته اگر شرایط پذیرش ارشد بدون آزمون سراسری را دارید باید از طریق سایت خود دانشگاه ها عملیان ثبت نام را انجام دهید.

جهت اطلاع از زمان شروع ثبت نام ارشد بدون آزمون دانشگاه دولتی در سال جاری می توانید با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 

شرایط پذیرش ارشد بدون آزمون سراسری

تعداد زیادی از دانشگاه های ایران با توجه به مندرجات موجود در آیین نامه جذب دانشجو از بین دانشجویان ممتاز و استعدادهای درخشان در دوره کارشناسی مراکز دانشگاهی اقدام به پذیرش دانشجو می کنند.

باید عرض کنیم که تمامی متقاضیان و افراد داوطلب شرکت در این دوره لزوماً باید از طریق آیین نامه منتشره از شرایط ثبت نام بدون کنکور ارشد دانشگاه دولتی مطلع شوند و سپس با کسب اطلاعات و آگاهی کامل از شرایط پذیرش ارشد بدون آزمون سراسری اقدامات ضروری جهت ثبت نام را انجام دهند.

در این بخش، شماری از شرایط پذیرش ارشد بدون آزمون سراسری را خدمتتان عرض می کنیم.

. بر طبق آیین نامه جذب و پذیرش بدون کنکور دانشجویان در دوره های ارشد استعداد درخشان هیچ فردی به هیچ طریق امکان تغییر دانشگاه محل تحصیل و یا رشته دانشگاهی خود را ندارد.

مورد دیگر این که، دانشجویان دانش آموخته دیگر دانش آموخته دیگر دانشگاه ها یعنی پردیس خودگردان، علمی کاربردی، غیرانتفاعی، آزاد اسلامی و پیام نور به هیچ وجه امکان ثبت نام ارشد بدون کنکور را ندارند.

. هر دانشجو و یا دانش آموخته فقط یک بار و نه بیشتر امکان ثبت نام ارشد بدون کنکور را دارند و جذب دانشجو بنا به تأیید شورای آموزشی و تشخیص گروه اموزشی انجام می گیرد.

 

 

ظرفیت پذیرش رشته های بدون کنکور آزمون سراسری 99

در کنکور سراسری  در ۱۶۹ کد رشته در ۹۲ دانشگاه، دانشکده، مجتمع آموزش عالی، مرکز آموزش عالی دولتی، دانشگاه پیام نور و بیش از ۳۳۰ دانشگاه و مؤسسه آموزش عالی غیردولتی و غیرانتفاعی ظرفیت برای پذیرش صرفاً با سوابق تحصیلی همزمان با انتخاب رشته کنکور اعلام شده بود. در سال گذشته ظرفیتی حدود ۵۸۲ هزار نفر برای پذیرش صرفاً با سوابق تحصیلی در نظر گرفته شده بود.

این میزان ظرفیت با توجه به اعلام خالی ماندن حدود ۳۰۰ هزار صندلی در دانشگاه‌ها و زیر نظام‌های متعدد نشان می‌دهد که ممکن است بخشی از این ظرفیت تکمیل نشده باشد.

وضعیت دانشگاه‌ها و پذیرش دانشجو در این شیوه نشان می‌دهد که بیش از ۱۰۰ دانشگاه دولتی و ۳۰۰ دانشگاه و مرکز غیردولتی در این شیوه دانشجو می‌پذیرند.

تعداد ۷۴ دانشگاه دولتی و ۲۸ دانشکده و مرکز آموزش عالی دولتی، واحدهای دانشگاه پیام نور در ۳۰ استان کشور و تعداد ۳۰۴ دانشگاه و مؤسسه آموزش عالی غیردولتی و غیرانتفاعی در استان‌های مختلف نیز از طریق بدون کنکور دانشجو می‌پذیرند.

ظرفیت پذیرش در دوره‌های روزانه به میزان ۲۰ هزار و ۱۳۶ نفر، در دوره شبانه یا نوبت دوم ۱۰ هزار و ۴۵۱ نفر، در پردیس‌های خودگردان دانشگاه‌های دولتی ۶۲۵ نفر، در دوره‌های مجازی ۱ هزار و ۶۸۰ نفر، در رشته‌های مختلف دانشگاه پیام نور ۳۴۶ هزار و ۵۳۰ نفر و در رشته‌های مختلف دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی ۱۸۹ هزار و ۳۰۵ نفر استدر مجموع ظرفیت پذیرش بدون کنکور در مهرماه 98، تعداد ۵۶۸ هزار و ۷۲۷ نفر است

Source: ثبت نام ارشد بدون کنکور سراسری

 

 

 

 

+ نوشته شده در دوشنبه بیست و نهم اردیبهشت 1399 ساعت 14:22 توسط javad qane بدون نظر

 

 

ایران تحصیل > انتخاب رشته > 10 اصل مهم برای انتخاب رشته موفق

 

داشتن انتخاب رشته موفق از جمله مهم ترین گام ها جهت داشتن آینده ای درخشان برای هر فرد داوطلب است. با توجه به نزدیک شدن به ایام برگزاری کنکور سراسری بحث انتخاب رشته و این که چگونه انتخاب رشته موفقی داشته باشیم اهمیت بسیاری برای داوطلبان و متقاضیان آزمون سراسری پیدا می کند.

 

در این نوشته در خدمت شما برای پاسخگویی به این سؤال مهم هستیم و می خواهیم بدانیم که به عنوان یک داوطلب کنکور چگونه در سایت سنجش انتخاب رشته کنیم. مطمئناً با مطالعه دقیق این مطلب و همین طور کمک گرفتن از مشاور تحصیلی خبره می توانید در زمینه انتخاب رشته بسیار مؤفق عمل کنید و آینده ای درخشان را برای خود رقم بزنید.

 

رمز و راز انتخاب رشته موفق چیست؟

رمز و راز انتخاب رشته موفق چیست؟ این سؤال مسلماً پرتکرارترین و مهم ترین سوالی است که این روزها در ذهن داوطلبان آزمون سراسری می چرخد.

اما آيا بهترین راه برای داشتن انتخاب رشته ای حرفه ای وجود دارد؟ در صورت وجود چگونه باید این کار را انجام داد که خدایی ناکرده در آینده نتیجه ای جز پشیمانی به همراه نداشته باشد؟

در ادامه به 10 اصل مهم برای انتخاب رشته موفق کنکور برای شما عزیزان می پردازیم. به کمک این 10 اصل مهم برای انتخاب رشته موفق کنکور می توانید بهترین انتخاب رشته را برای خود رقم بزنید.

 

 

10 اصل مهم برای انتخاب رشته موفق کنکور چیست؟

در این بخش قصد داریم 10 اصل مهم برای انتخاب رشته موفق کنکور را خدمت شما عرض کنیم. با مطالعه این بخش می توانید به آسانی به پاسخ این سؤال که چگونه انتخاب رشته موفقی داشته باشیم دست پیدا کنید.

 

رازهای انتخاب رشته موفق کنکور سراسری

رازهای انتخاب رشته موفق کنکور سراسری چیست؟ این احتمالا پر تکرار ترین  سوال این روزهای انتخاب رشته داوطلبان کنکور سراسری است. اما آیا واقعا یک بهترین روش برای انتخاب رشته وجود دارد؟ و اگر وجود دارد چگونه باید آن را انجام دهیم که در آینده پشیمان نشویم. برای انتخاب رشته موفق کنکور سراسری یک سری نکات را باید در نظر بگیرید که در این مطلب به آن می پردازیم.

رازهای انتخاب رشته موفق کنکور سراسری| وارد کردن انتخاب رشته در سایت سنجش

آخرین راز از رازهای انتخاب رشته موفق کنکور سراسری، وارد کردن انتخاب رشته در سایت سنجش می باشد. خوشبختانه در سال های اخیر انتخاب رشته سازمان سنجش هوشمندتر شده است. و وقتی کد رشته ای را وارد می کنید اسم رشته و محل شهر و دانشگاه را به شما نشان می دهد. اما متاسفانه هنوز هم داوطلبانی هستند که با یک بی دقتی از داشتن انتخاب رشته موفق باز می مانند. حتما بعد از اینکه هر 150 انتخاب خود را تعیین کردید آن ها را با دقت در قسمت انتخاب رشته سایت سنجش وارد کنید و در نهایت نیز همه ی صفحه انتخاب رشته خود را چک کنید تا مشکلی پیش نیاید. با وارد کردن یک کد رشته اشتباه در میان کد رشته های مختلف خود ممکن است سرنوشت شما به کلی تغییر کند و در همان کد رشته از انتخاب رشته خود قبول شوید.

 

در نهایت برای داشتن یک انتخاب رشته صحیح و موفق، اول با حوصله و دوم با مطالعه و تحقیق و مشورت با خانواده ، مشاوران، پشتیبانها، دانشجویان و معلم های خود،  همه موارد ذکر شده را نیز در نظر بگیرید و در رشته های مورد نظر خود تحقیق کنید و  سپس انتخاب رشته خود را انجام دهید.  همچنین بهتر است  قبل از انتخاب رشته به سایت های اینترنتی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی،‌سایت سازمان سنجش،‌وزارت علوم ، اطلاعیه های مندرج در سایت های دانشگاه و سازمان سنجش مراجعه کنید و اطلاعات لازم را کسب کنید. دفترچه انتخاب رشته را با دقت بخوانید و هنگام انتخاب رشته قسمت توصیحات هر رشته و هر دانشگاه را دقیق مطالعه کنید.

Source: انتخاب رشته موفق

+ نوشته شده در دوشنبه بیست و نهم اردیبهشت 1399 ساعت 14:21 توسط javad qane بدون نظر

 

 

ایران تحصیل > ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد > ثبت نام بدون کنکور معماری دانشگاه آزاد 99

 

ثبت نام بدون کنکور معماری دانشگاه آزاد در دو ترم مهر و بهمن برای برخی از واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در زمان مقرر صورت می پذیرد لذا متقاضیان پذیرش بدون آزمون در رشته معماری جهت اطلاع از روند ثبت نام – مدارک لازم و واحد های پذیرنده با مرکز مشاوره ثبت نام دانشگاه آزاد ایران تحصیل تماس بگیرند.

از جمله شرایط ثبت نام رشته معماری بدون کنکور برخورداری از حداقل معدل لازم برای پذیرش در این دانشگاه می باشد. پس از پذیرش بدون آزمون رشته معماری داوطلبانی که دیپلم آنان متفاوت با رشته ریاضی بوده است، لازم است واحدهای پیش نیاز را بگذارنند. علاوه بر دانشگاه آزاد، دانشگاه علمی کاربردی در مقطع کاردانی و کارشناسی اقدام به ثبت نام داوطلبان می نماید.

معرفی رشته مهندسی معماری

قبل از اینکه در ثبت نام بدون کنکور معماری دانشگاه آزاد شرکت نمایید، توصیه می کنیم ابتدا از این رشته و نحوه کار و شغل آن اطلاع یابید و پس از آن برای انجام ثبت نام اقدام نمایید. در واقع رشته معماری ، ترکیبی از هنر و مهندسی است. شاید بتوان گفت یکی از شرایط ثبت نام رشته معماری بدون کنکور نا نوشته این رشته، داشتن مهارت در نقاشی باشد. اطلاع از سبک های سنتی ، منطقه – اقلیم – دید و منظر مناسبکاربری فضا از جمله ملزومات این رشته خواهد بود که متقاضیان این رشته باید از آن اطلاع داشته باشند.

آنچه یک مهندس معمار به انجام می رساند، طرح ریزی بناهای تاریخی ، همچنین خلق آثار هنری می باشد. در واقع یکی از نام هایی که برای این رشته در نظر گرفته شده است، با نام مهندس ناظر نیز از این رشته یاد می کنند. در واقع نظارت بر کار رشته مهندسین عمران – تأسیسات الکتریکی – تأسیسات مکانیکی کار عمده افرادی است که موفق به پذیرش بدون آزمون رشته معماری دانشگاه آزاد شده اند. رشته معماری و عمران با یکدیگر متفاوت می باشند اما در برخی از موارد ممکن است داوطلبان این دو رشته را اشتباه با یکدیگر بگیرند.

آنچه یک مهندس عمران می تواند به انجام برساند، سد سازی، ساختمان سازی و… می باشد. اما آنچه یک فارغ التحصیل رشته مهندسی معماری به انجام می رساند، طرح ریزی یک شهرک توریستی، یک هتل، فرودگاه، بیمارستان می باشد. بنابراین قبل از انجام ثبت نام بدون کنکور معماری دانشگاه آزاد توصیه می نماییم که حتما ابتدا از تمامی جزئیات این رشته آگاه شوید سپس برای انجام ثبت نام اقدام نمایید. زیرا در صورت ناآشنا بودن با آن، می تواند مشکلات و عدم تخصص در رشته مورد نظر را برای شما در پی داشته باشد.

 

کارگروهی خوب از توانایی های لازم برای رشته مهندسی معماری بدون کنکور است.

گرایش های رشته معماری

گرایش های رشته مهندسی معماری بدون کنکور شامل ۶ گروه است به شرح زیر:

 • معماری -معماری
 • معماری -منظر
 • معماری-معماری داخلی
 • معماری-معماری اسلامی
 • معماری –بازسازی پس از سانحه
 • معماری-مطالعات معماری ایران

همچنین رشته هنر و ساخت از رشته های شناور معماری می باشد که شامل سه گرایش می باشد:

 • مدیریت پروژه و ساخت
 • تکنولوژی معماری
 • انرژی معماری

Source: ثبت نام بدون کنکور معماری دانشگاه آزاد

 

 

 

+ نوشته شده در دوشنبه بیست و نهم اردیبهشت 1399 ساعت 14:21 توسط javad qane بدون نظر

 

 

ایران تحصیل > بدون کنکور ارشد > کارشناسی ارشد بدون کنکور غیرانتفاعی

 

کارشناسی ارشد بدون کنکور غیرانتفاعی آغاز شد. کلیه داوطلبان عزیز می‌توانند با استفاده از شرایط موردنظر برای ثبت نام و همچنین پذیرش در این دانشگاه نسبت به ثبت نام در رشته‌ها و گرایش‌های مختلف اقدام کنند. متقاضیان عزیز توجه داشته باشند که ثبت نام تنها در مهلت تعیین شده امکان پذیر است و سامانه مورد نظر پس از زمان تعیین شده قابل دسترسی نخواهد بود.

 

کارشناسی ارشد بدون کنکور غیرانتفاعی بر اساس سوابق تحصیل در رشته های مختلف امکان پذیر است. رشته‌های ارشد بدون کنکور دانشگاه غیر انتفاعی در گرایش‌های مختلفی هستند. ورود بدون کنکور مقطع بدون کنکور ارشد با توجه به کارشناسی ارشد بدون کنکور پیام نور ، ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد امکان پذیر است.

 

 

ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور غیرانتفاعی امکان دارد یا خیر؟ 

در اینجا باید نکته مهمی را خدمت شما دوستان عزیز داوطلب عرض کنیم که ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور غیرانتفاعی چیزی به جز یک رؤیا نیست و به هیچ وجه تا همین لحظه این امکان برای شما دوست عزیز داوطلب وجود ندارد

البته در یک صورت که آن هم به همین راختی ها نیست و تحت شرایط و ضوابطی بسیار سخت گیرانه انجام می شود این امکان برای متقاضیان فراهم است. حتماً مشتاق هستید بدانید که خب این روش چیست؟ 

ببینید دوستان عزیز شما در صورتی که جزء افراد استعداد درخشان و برتر دانشگاه محل تحصیل خود در دوره کارشناسی باشید و به عبارت دیگر در کارنامه دوران تحصیل خود افتخارات علمی زیادی داشته باشید می توانید شانس خود را برای قبولی در رمان ثبت نام ارشد بدون آزمون دانشگاه غیرانتفاعی امتحان کنید

در غیراینصورت قید تحصیل و ثبت نام بدون کنکور غیرانتفاعی در شهرهای مختلفی از جمله شیراز، اصفهان و تهران را به کل بزیند و به فکر راه دیگری برای تحصیل در ارشد بدون کنکور باشید

مدارک لازم برای ثبت نام حضوری کاردانی و کارشناسی  دانشگاه غیرانتفاعی

 • دیپلم 4 ساله نظام قدیم
 • مدرک پیش دانشگاهی یا کاردانی برای ثبت نام کارشناسی پیوسته
 • مدرک دیپلم برای ثبت نام مقطع کاردانی
 • مدرک کاردانی برای ثبت نام مقطع کارشناسی ناپیوسته یا کارشناسی پیوسته
 • مدرک نظام وظیفه برای آقایان مشمول (برادرانی که وضعیت نظام وظیفه خود را مشخص نکنند ثبت نام آنها لغو می شود)
 • فارغ التحصیلان رشته های نظری که فقط مدرک دیپلم دارند، یا فارغ التحصیلان رشته های فنی حرفه ای، فقط مجاز به انتخاب رشته های مقطع کاردانی می باشند و پس از دریافت مدرک کاردانی می توانند برای ثبت نام مقطع کارشناسی پیوسته یا ناپیوسته اقدام کنند.

·          

·         سوالات متداول

·         1- برای ثبت نام و تحصیل در دانشگاه های غیرانتفاعی باید چه اقدامی انجام دهم؟

·         به دو روش ی توانید وارد دانشگاه های غیرانتفاعی شوید ، یکی از طریق کنکور و دیگری با ثبت نام و انتخاب رشته های بدون آزمون این دانشگاه ها.

·         2- زمان ثبت نام بدون کنکور غیرانتفاعی چه موقعی از سال است؟

·         برای نیمسال تحصیلی اول ، معمولا ثبت نام از اسفند ماه سال گذشته اغاز و تا شهریور سال جاری ادامه دارد. اما برای نیمسال دوم تحصیلی ، در دی ماه انجام می شود.

·         3- برای ثبت نام در رشته های بدون آزمون از چه سایتی می توانم اقدام کنم؟

·         سایت رسمی سنجش آموزش کشور ، مسئولیت این امر را بر عهده می گیرد.

Source: ارشد بدون کنکور غیرانتفاعی

 

+ نوشته شده در دوشنبه بیست و نهم اردیبهشت 1399 ساعت 14:20 توسط javad qane بدون نظر