ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد 99

چه کسانی می توانند ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد آزاد را انجام دهند؟

ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد مختص به داوطلبانی می باشد که دارای سهمیه استعداد درخشان هستند. در رابطه با سهمیه استعداد درخشان ارشد  به طور کامل در دفترچه راهنمای ثبت نام توضیحاتی ارائه شده است ، اما در ادامه مطلب به چند مورد از آن ها اشاره خواهیم کرد:

·         دانش آموختگان رشته های علوم انسانی باید حداقل معدل کل مدرک کارشناسی 17 را دارا باشند تا مجاز به ثبت نام بدون آزمون کارشناسی ارشد شوند.

·         فارغ التحصیلان رشته های غیر علوم انسانی (علوم پایه ، فنی مهندسی و …) بایستی حداقل معدل کل 16 را در مقطع کارشناسی کسب کرده باشند.

·         داوطلبانی که مدرک کارشناسی خود در طول دوره ای بیش از 8 ترم اخذ کرده اند ، مجاز به ثبت نام بدون آزمون کارشناسی ارشد نمی باشند.(البته رشته هایی که براساس سر فصل مصوب طول دوره تحصیلی بیش از 8 ترم دارند ، شامل این قانون نمی شود)

·         داوطلبانی که دارای دروس معادل سازی شده می باشند ، مجاز به ثبت نام بدون آزمون ارشد آزاد نیستند.

علاوه بر دانشگاه آزاد ، دانشگاه پیام نور نیز به صورت بدون آزمون در مقطع کارشناسی ارشد دانشجو جذب می کند. پذیرش در رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور از طریق شرکت در آزمون جامعی که توسط خود دانشگاه برگزار می شود ، میسر می باشد .

روش های ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور 99

ثبت نام ارشد بدون آزمون دانشگاه آزاد به 2 شیوه مختلف صورت می پذیرد :

1- ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد از طریق ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته 99 ، که در این شیوه متقاضیان در صورت احراز شرایط می بایست ابتدا در کنکور ارشد 99 ثبت نام می کردند و در مرحله بعدی بدون شرکت در آزمون می توانستند از بین 100 رشته مختلف 20 انتخاب به ترتیب اولویت داشته باشند شایان ذکر است انتخاب رشته ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد فقط از بین لیست رشته های ارشد بدون کنکور مندرج در دفترچه امکان پذیر خواهد بود.

2- ثبت نام کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه آزاد از طریق اطلاعیه پذیرش هر یک از دانشگاه ها به صورت جداگانه ، در این شیوه پذیرش شرایط خاص هر دانشگاه برای ثبت نام ارشد بدون آزمون 99 متفاوت خواهد بود ضمنا در پذیرش دانشجو در این شیوه زمان معینی ندارد، متقاضیان گرامی می توانند جهت اطلاعات بیشتر در مورد این شیوه پذیرش با شماره های مندرج در جدول ذیل تماس بگیرند.

 

جهت اطلاع از ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد 99 – اطلاع از رشته های بدون کنکور ارشد دانشگاه آزاد اسلامی و نحوه پذیرش از سراسر کشور با مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی ایران تحصیل تماس بگیرید

9099072952 (تماس از سراسر کشور) 9092305587 ( استان تهران)

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل.

شرایط ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد 99

داوطلبان محترم توجه داشته باشند که دانشگاه آزاد تنها در مقاطع کاردانی و کارشناسی بدون آزمون، دانشجویان را جذب می‌نماید. در مقطع کارشناسی ارشد جذب دانشجو منحصر به داوطلبینی می‌باشد که از سهمیه ثبت نام استعداد درخشان ارشد دانشگاه آزاد برخوردار می‌باشند و در رابطه با سایر دانشجویانی که از این سهمیه برخوردار نیستند، پذیرش به صورت شرکت در آزمون می‌باشد.

داوطلبانی که در کنکور ارشد توانسته‌اند رتبه مورد نظر را کسب نمایند می‌توانند انتخاب رشته نمایند. داوطلبان در صورت دارا بودن شرایط ذیل می‌توانند در ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد شرکت نمایند.

 1. داوطلبانی که در کنکور دانشگاه آزاد در مقطع کارشناسی شرکت نموده اند و در رشته های با آزمون دانشگاه آزاد پذیرفته شده اند، رتبه کنکور آن ها هیچ تاثیری در پذیرفته شدن آن ها در ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد نخواهد داشت.
 2. داوطلبانی می توانند جهت ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد اسلامی اقدام نمایند و یا در اصطلاح به آنها دارای سهمیه استعداد درخشان می گویند که معدل آن ها در رشته های علوم انسانی بالای 17 باشد و در سایر رشته ها دارا بودن معدل بالای 16 برای ثبت نام الزامی می باشد. داوطلبان توجه داشته باشند که تنها تبصره ای که در این مورد برای داوطلبان وجودخواهد داشت، در ارتباط با دانشجویانی می باشد که مشمول دروس معادل سازی می باشند. این دسته از داوطلبان حتی در صورت دارا بودن معدل بالای 17 نیز، امکان ثبت نام ارشد بدون آزمون 99 را نخواهند داشت.
 3. دانشجویانی که در دانشگاه آزاد در رشته های مختلف و در مقاطع گوناگون پذیرفته می شوند، در صورتی که در دانشگاه محل پذیرفته شده خود دچار مشکلاتی باشند، می توانند با توجه به آئین نامه نقل و انتقالات دانشگاه آزاد جهت انتقالی دانشجویان ارشد دانشگاه آزاد اقدام نمایند.
 4. متقاضیانی که مشمول نظام وظیفه می باشند. در صورت پذیرفته شدن در زمان ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد ، لازم است مدارک خود را به همراه داشته باشند.
 5. تعداد کد رشته محل هایی که داوطلبان دارای سهمیه استعداد درخشان امکان انتخاب در آن ها را خواهند داشت. تعداد 100 رشته محل می باشد.

لیست رشته های بدون کنکور ارشد دانشگاه آزاد

 • مهندسی برق – الکترونیک قدرت و ماشین های الکتریکی
 • مهندسی برق – برنامه ریزی و مدیریت سیستم های انرژی الکتریکی
 • مهندسی برق – سامانه های برقی حمل ونقل
 • مهندسی برق – سیستم های قدرت
 • رفتار حرکتی – آموزش تربیت بدنی
 • رفتار حرکتی – رشد حرکتی
 • روانشناسی
 • مهندسی مکاترونیک – ارتباطات جنبی انسان ، ماشین ، کامپیوتر
 • مهندسی مکاترونیک – طراحی ربات ها و سیستم های مکاترونیکی
 • مهندسی مکانیک – ساخت و تولید
 • مدیریت بازرگانی – بازرگانی بین المللی
 • مدیریت بازرگانی – بازرگانی داخلی
 • مدیریت بازرگانی – تجارت الکترونیکی
 • مدیریت بازرگانی – مدیریت استراتژیک
 • پرستاری
 • روان پرستاری
 • انگل شناسی
 • قارچ شناسی
 • بیوشیمی
 • سنجش از دور و سیستم اطلاعات جغرافیایی – مطالعات آب و خاک
 • سنجش از دور و سیستم اطلاعات جغرافیایی – مطالعات شهری و روستایی
 • سنجش از دور و سیستم اطلاعات جغرافیایی – مدیریت مخاطرات محیطی
 • سنجش از دور و سیستم اطلاعات جغرافیایی – هواشناسی ماهواره ای
 • علوم ارتباطات اجتماعی – روابط عمومی

لیست رشته‌ها در گروه‌ها و دانشگاه‌های مختلف متفاوت می‌باشد و با توجه به مندرجات دفترچه ثبت نام بدون کنکور این لیست در سال‌های مختلف بر اساس ظرفیت‌های در نظر گرفته دانشگاه‌های مختلف متغیر می‌باشد. درج تمامی این رشته‌ها در این مقاله امکان پذیر نمی‌باشد. جهت اطلاع از زمان ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد و همچنین راهنمایی و مشاوره انتخاب رشته، با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل نمایید. مشاورین ما در هر لحظه از شبانه روز حتی ایام تعطیل، آماده خدمت رسانی به شما داوطلبان محترم می‌باشند.

منبع : پذیرش بدون کنکور ارشد ازاد  

+ نوشته شده در پنج شنبه بیست و هشتم فروردین 1399 ساعت 11:49 توسط javad qane بدون نظر

کارشناسی ارشد بدون کنکور پیام نور 99

پیرو آخرین اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور پذیرش بدون آزمون دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد ترم بهمن 99 از ابتدای دی ماه 1400 آغاز شد لذا کلیه متقاضیان ورود به مرحله تحصیلات تکمیلی می توانند پس از اطلاع از رشته محل ها و شرایط پذیرش دانشجو در سال تحصیلی 1400-99 اقدام به ثبت نام نمایند شایان ذکر است کلیه امور پشتیبانی – ثبت نام – پرسش و پاسخ در مورد شهریه و رشته محل ها با پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب از طریق شماره های زیر در اختیار متقاضیان خواهد بود.

محتویات دفترچه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 99

·         شرایط ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور و نحوه پذیرش دانشجو

·         مدارک تحصیلی مورد پذیرش برای ثبت نام در این آزمون

·         مقررات وظیفه عمومی داوطلبان آقا

·         جزئیات مربوط به سهمیه رزمندگان و ایثارگران

·          هزینه ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور و نحوه واریز آن

·         رشته های تحصیلی ، نام دروس و منابع امتحانی

·         ظرفیت پذیرش در هر رشته دانشگاهی

·         ضوابط و شرایط ثبت نام داوطلبان غیرایرانی

·         شهریه هر یک از رشته ها

·         و

ثبت نام و انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور همزمان با هم انجام می گیرند. یعنی شما پس از تکمیل فرم ثبت نام با اطلاعات تحصیلی و شناسنامه ای خود ، باید کد رشته های انتخابی تان را نیز درج نمایید. هر داوطلب می تواند حداقل 1 و حداکثر 20 کدرشته محل را از یک رشته / گرایش امتحانی انتخاب نماید.

 

جهت اطلاع از کارشناسی ارشد بدون کنکور پیام نور و پذیرش بدون کنکور پیام نور ، منابع معتبر در تمامی رشته ها ، انجام ثبت نام ، مشاوره قبولی در آزمون فراگیر دریافت نمونه سوالات، از سراسر کشور با شماره های زیر تماس بگیرید.

9099072952 (تماس از سراسر کشور) – 9092305587 (تماس از استان تهران)

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

زمان و نحوه ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 99 - 1400

سازمان سنجش به عنوان مجری برگزاری آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 99-1400 از علاقه مندان به ادامه تحصیل در رشته محل های این دانشگاه ثبت نام بعمل می آورد . ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور یک بار در سال انجام شده و امکان تکمیل فرم اینترنتی و اولویت بندی رشته محل های مورد علاقه داوطلب را در بازه زمانی مشخصی فراهم می کند .

سال گذشته داوطلبان از 29 مهر تا 8 آبان ماه به مدت 10 روز فرصت داشتند اطلاعات فردی و تحصیلی خود را در فرم ثبت نام وارد نمایند که پیش بینی ما برای زمان ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 99 - 1400 نیز تقریبا اواخر مهر ماه خواهد بود . در این بازه زمانی که طی اخبار و اطلاعیه های مختلف اعلام می شود ، داوطلبان می بایست به سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org مراجعه کرده و پس از دانلود دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 99 نسبت به درج اطلاعات فردی و تحصیلی خود اقدام نمایند . این دفترچه به بررسی شرایط ، ضوابط ، نحوه ثبت نام و معرفی منابع آزمون پرداخته و راهنمای مناسبی برای متقاضیان رشته های کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور می باشد .

شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور پیام نور 99

ثبت نام در مقطع کارشناسی ارشد بدون کنکور پیام نور همان‌گونه که ذکر شد ، تنها یک‌بار در سال امکان پذیر می‌باشد. بنابراین داوطلبان می‌توانند در مهر ماه نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند. پذیرش بدون کنکور پیام نور منحصر به آن دسته از داوطلبانی می‌باشد که مدرک کارشناسی خود را اخذ نموده‌اند. متقاضیانی که هنوز فارغ التحصیل نشده‌اند و دارای این مدرک نمی‌باشند، نمی‌توانند در فراگیر پیام نور ثبت نام نمایند.

همان‌طور که اشاره شد، ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور پیام نور به صورت الکترونیک می‌باشد و برای ثبت نام ، نیازی به مراجعه حضوری نخواهد بود. داوطلبان با توجه به فایل اسکن مدارک خود، می‌توانند نسبت به ثبت نام و پر نمودن فرم آن، اقدام نمایند. در هنگام ثبت نام نهایت دقت را در رابطه با وارد نمودن اطلاعات داشته باشید زیرا حتی در صورت پذیرش بدون کنکور پیام نور، چنانچه مغایرتی عمداً و یا سهواً صورت پذیرد، برابر با مقررات با این دسته از داوطلبان برخورد خواهد شد.

اطلاعاتی که در هنگام ثبت نام ارشد بدون کنکور پیام نور 99 دریافت می نمایید را لازم است نزد خود نگهداری کنید. درصورتی‌که در پر کردن فرم ثبت نام دچار اشتباهی شده‌اید، می‌توانید در زمان ویرایش اطلاعات ثبت نام ، در جهت رفع این ایرادات گام بردارید. کلیه متقاضیان ضمن رعایت موارد مختلف، می‌توانند در لیست پذیرفته شدگان آزمون فراگیر قرار گیرند.

 

خلاصه مقاله : در این مقاله قصد داشتیم تا راهنمایی های لازم را در ارتباط با نحوه ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور پیام نور ارائه دهیم. متقاضیان عزیز توجه داشته باشید زمان ثبت نام را از دست ندهید چرا که ثبت نام به صورت اینترنتی بوده و در صورت بسته شدن سامانه هر گونه اقدام به صورت حضوری بی پاسخ خواهد بود .

 منبع :  شرایط ثبت نام بدون کنکور پیام نور

+ نوشته شده در پنج شنبه بیست و هشتم فروردین 1399 ساعت 11:13 توسط javad qane بدون نظر

استعلام غیبت سربازی با کد ملی

آن دسته از مشمولینی که خدمت خود را به پایان نرسانده اند، حتما برای استعلام غیبت سربازی با کد ملی اقدام نمایید. در رابطه با اینکه غیبت سربازی چگونه محاسبه می شود؟ باید بگوییم با توجه به سن و همچنین میزان تحصیلات فرد. چگونه بفهمیم غیبت سربازی داریم؟ اگر درخواست خود را برای معافیت موقت ارائه نموده اید، می توانید از استعلام نظام وظیفه با کد ملی استفاده نمایید. با استفاده از استعلام غیبت سربازی با کد سخا کلیه مشمولین می توانند بدون مراجعه حضوری، استعلام بگیرند.

نحوه استعلام غیبت سربازی با کد ملی

سازمان نظام وظیفه عمومی ، برای سهولت انجام کار کلیه مشمولان، و همچنین عدم مراجعه حضوری به مراکز پلیس +10 تلاش نموده است تا انجام کارهای خود را به صورت غیر حضوری به انجام برسانند. استعلام غیبت سربازی با کد ملی با استفاده از فعال سازی پیامک امکان پذیر است. سازمان نظام وظیفه عمومی دو سرویس بدین منظور در نظر گرفته است. متقاضیان توجه داشته باشند که احتمالا استعلام از طریق پیامک، با هزینه همراه خواهد بود.

سرویس اول برای استعلام کدملی : در سرویس اول برای آن دسته از مشمولینی است که ثبت نام خود را به انجام رسانده اند، می توانند با استفاده از این سامانه، جهت اطلاع رسانی، اعلام بررسی اقدامات انجام شده، از این سرویس استفاده نمایند. سرویس ذکر شده برای استعلام مواردی همچون : تاریخ بررسی پرونده، تایید، ارسال به شورا، دعوت به شوراها، درخواست برای استعلام، عودت، صدور کارت، تحویل به پست و … از سرویس مذکور استفاده نمایند.

سرویس دوم : مختص به مشمولینی است که درخواست خود را به ثبت رسانده اند و حال می خواهند از طریق استعلام غیبت سربازی با کد سخا از همین سامانه استفاده نمایید. کافی است علامت ؟ را به شماره 11026010 پیامک را ارسال نمایید. جهت اطلاع از آخرین وضعیت مشمولین عدد : 1 را برای دریافت کد سخا با کد ملی ارسال نمایید. جهت اطلاع از وضعیت رسبدگی به پرونده : عدد 2، کد سخا، کد ملی  و همچنین برای اطلاع از وضعیت رسیدگی برای درخواست تعویض کارت، عدد 3 را وارد نمایید.

 برای استعلام غیبت سربازی با کد ملی – اطلاع از نحوه دریافت بخشودگی غیبت سربازی و همچنین اطلاع از میزان جریمه غیبت سربازی می توانید سراسر کشور با شماره های زیر تماس حاصل نمایید.

9099072952 – تماس از سراسر کشور

9092305587 – تماس از استان تهران

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب

 

 

چگونه بفهمیم غیبت سربازی داریم؟

مطابق با قوانین تعیین شده معافیت موقت تحصیلی، کلیه دانش آموزان، طلاب در صورتی که درخواست خود را به ثبت رسانده باشند. می توانند تا حداکثر یک سال پس از تحصیل، برای معافیت خود اقدام نمایند. پس از پذیرش در دانشگاه های با آزمون و بدون آزمون نیز، بر اساس مقطع تحصیلی لازم است درخواست خود را تمدید نموده و مجددا به ثبت  برسانند. در این شرایط، هر یک از فارغ التحصیلان، بر اساس مقطع تحصیلی خود، می توانند از معافیت موقت بهره مند شوند.

چنانچه مشمول سربازی می باشید، اما برای معافیت از سربازی، درخواست خود را به ثبت نرسانده است و مایل به ادامه تحصیل نمی باشد و یا انصراف از تحصیل داده اند، پس از رسیدن به سن 18 سالگی تمام، تنها تا 6 ماه فرصت خواهد داشت تا خود را معرفی نماید. در صورتی که درخواست خود را به ثبت رسانده اید اما برای اعزام به خدمت آماده نشده اید، غائب محسوب خواهید شد و در صورت اعزام لازم است زمان بیشتری را علاوه بر دوره ضرورت خود سپری نمایید.

آن دسته از مشمولانی که به صورت آزاد تحصیل نموده اند نیز برای استعلام غیبت سربازی با کد ملی تنها تا موعد قانونی زمان خواهند داشت. همچنین مشمولان خدمت از سربازی در صورتی که برای خدمت سربازی خود در زمان تعیین شده اقدام ننموده باشند، غائب محسوب خواهند شد و به همین دلیل لازم است مدارک خود را ارائه نمایند.

 

 

استعلام غیبت سربازی با کد سخا

 

در صورتی که غیبت سربازی داشته باشید، حتما لازم است از میزان غیبت خود اطلاع یابند. در صورت داشتن غیبت نمی توانید از تسهیلات سربازی استفاده نمایند. بنابراین حتما، برای استعلام سربازی اقدام نمایند. فرد مشمول خدمت سربازی اقدام به استعلام نمایند. همانطور که می دانید، استعلام غیبت سربازی از دو طریق امکان پذیر است. استعلام غیبت سربازی از طریق مراجعه به دفاتر پلیس +10 و همچنین از طریق استعلام غیبت سربازی با کد سخا.

 خلاصه مطلب

در این مقاله تلاش نمودیم تا اطلاعاتی را در رابطه با نحوه استعلام غیبت سربازی با کد ملی به شما مشمولین عزیز ارائه نماییم. برای استعلام غیبت سربازی با کد سخا می توانید با مشاوران ما در ارتباط باشید. پاسخ به سوالات چگونه بفهمیم غیبت سربازی داریم؟ و غیبت سربازی چگونه محاسبه می شود؟ را به صورت کامل از مشاوران نظام وظیفه ما دریافت نمایید.

منبع : استعلام غیبت سربازی با کد ملی

+ نوشته شده در چهارشنبه بیست و هفتم فروردین 1399 ساعت 13:16 توسط javad qane بدون نظر

رشته های دانشگاه غیرانتفاعی 99

لیست رشته های دانشگاه غیرانتفاعی 99 خدمت داوطلبان و متقاضیان ادامه تحصیل در این دانشگاه شناخته شده اعلام شد. رشته های این دانشگاه به دو صورت رشته های باکنکور غیرانتفاعی و همین طور رشته های بدون کنکور غیرانتفاعی برای داوطلب در مراکز مختلف این موسسه آموزش عالی ارائه می شود

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 99

رشته های بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی در دو نیمسال تحصیلی مهر و بهمن ماه ارائه می شود و زمینه تحصیل را در هر دو نیمسال برای داوطلبان فراهم می سازد :

گروه ریاضی

 

مهندسی نقشه برداری

مهندسی ایمنی صنعتی

علوم و مهندسی باغبانی

مهندسی خط و سازه های ریلی

مهندسی مواد و متالورژی

 

معماری داخلی

مهندسی شیمی

مهندسی ساخت و تولید

مهندسی فضای سبز

علوم و مهندسی خاک

 

مهندسی کامپیوتر

مهندسی برق

مهندسی صنایع

مهندسی معماری

مهندسی عمران

 

علوم کامپیوتر

مهندسی پزشکی

مهندسی مکانیک

مهندسی هوافضا

مهندسی انرژی

 

کاردانی فنی عمران

مدیریت بیمه

کاردانی حسابداری

کاردانی شهرسازی

کاردانی امور زراعی وباغی

 

کاردانی فنی برق

مدیریت بازرگانی

کاردانی مدیریت بازرگانی

کاردانی حقوق قضایی

کاردانی تولید و بهره برداری ازگیاهان دارویی و معطر

 

کاردانی معماری

علوم و مهندسی باغبانی

کاردانی مدیریت صنعتی

کاردانی اقتصاد کار و بهره وری

کاردانی بیمه

 

کاردانی نقشه برداری

شیمی کاربردی

کاردانی مخابرات

کاردانی اشتغال

کاردانی امور زراعی وباغی

 

مدیریت امور گمرکی

شیمی محض

کاردانی آمار

کاردانی بهینه سازی مصرف انرژی

علم اطلاعات و دانش شناسی

 

رشته های بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی – گروه آزمایشی علوم تجربی

کارشناسی

علوم و مهندسی صنایع غذایی (کشاورزی)

زیست شناسی جانوری

زیست شناسی دریا

زیست شناسی سلولی و مولکولی

زیست فناوری

شیمی کاربردی

شیمی محض

علوم و مهندسی محیط زیست

گیاه پزشکی

میکروبیولوژی

اقتصاد کشاورزی

علوم و مهندسی باغبانی

مهندسی تولید و ژنتیک گیاهی

مهندسی فضای سبز

علوم و مهندسی آب

مهندسی صنایع مبلمان

علوم و مهندسی جنگل

علوم و مهندسی شیلات

علوم و مهندسی خاک

بهداشت مواد غذایی

                 

 

جهت نحوه پاسخگویی به سؤالات درس ریاضی از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9092305587 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

شهریه ثابت و متغیر دانشگاه غیرانتفاعی چقدر است؟

ثبت نام دانشگاه غیرانتفاعی 99   »    بر اساس اطلاعیه وزارت علوم تحقیقات و فناوری میزان، شهریه ثابت و متغیر دانشگاه های غیر دولتی و غیر انتفاعی به شرح زیر است:

میزان شهریه ثابت دانشگاه غیرانتفاعی در مقطع کارشناسی در دوره‌های مجازی (گروه علوم انسانی) 2 میلیون و 500 هزار ریال می باشد.
میزان شهریه ثابت دانشگاه غیرانتفاعی در مقطع کارشناسی در دوره‌های مجازی( گروه علوم انسانی) سایر گروه‌‌های آموزشی : 3 میلیون و 500 هزار ریال
میزان شهریه ثابت دانشگاه‌ غیر انتفاعی (گروه فنی و مهندسی) : 4 میلیون و 125 هزار ریال
میزان شهریه متغیر برای هر واحد درسی عمومی گروه علوم انسانی : 176،250 ریال
میزان شهریه متغیر برای هر واحد درسی پایه (نظری )گروه علوم انسانی 264،375 ریال
میزان شهریه متغیر برای هر واحد درسی اصلی و تخصصی (نظری) گروه علوم انسانی: 279،063 ریال
میزان شهریه دروس عملی، آزمایشگاهی و کارگاهی برای هر ساعت اجرا در هفته (به ریال) گروه علوم انسانی 220،313 ریال
میزان شهریه هر واحد پروژه و کارورزی در صورت وجود در برنامه آموزشی گروه علوم انسانی : 734،375 ریال
میزان شهریه متغیر برای هر واحد درسی عمومی سایر گروه‌های آموزشی 250،176 ریال
میزان شهریه متغیر برای هر واحد درسی پایه (نظری) سایر گروه‌های آموزشی 264،375 ریال
میزان شهریه متغیر برای هر واحد درسی پایه اصلی و تخصصی (نظری) سایر گروه‌های آموزشی 323،125 ریال
میزان شهریه دروس عملی، آزمایشگاهی و کارگاهی برای هر ساعت اجرا در هفته (به ریال) سایر گروه‌های آموزشی 264،375 ریال
میزان شهریه هر واحد پروژه و کارورزی در صورت وجود در برنامه آموزشی سایر گروه‌های آموزشی :734،375 ریال

منبع : رشته های  بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی

+ نوشته شده در چهارشنبه بیست و هفتم فروردین 1399 ساعت 13:14 توسط javad qane بدون نظر

سامانه نشا معافیت تحصیلی

کلیه دانشجویانی که قصد خروج از کشور را دارند، با استفاده از سامانه نشا معافیت تحصیلی می توانند به صورت الکترونیک کلیه اقدامات لازم را به صورت غیرحضوری انجام دهند. خدمات سامانه نشابه نشانی  nesha.saorg.ir برای آن دسته از متقاضیانی امکان پذیر است که تمامی اطلاعات خود را ثبت نموده اند. سامانه نشا وزارت بهداشت و همچنین سامانه مشارکت دانشجو به منظور تخصیص ارز دانشجویی ایجاد گردید تا تمامی امور مربوط به دانشجویان را بدون نیاز به مراجعه حضوری به انجام برسد.

 

سامانه نشا معافیت تحصیلی چیست؟

همانطور که می دانید، برای ادامه تحصیل در هر یک از کشورهای خارجی، لازم است شما ارز خارجی یا همان ارز کشور مربوطه را برای انجام خرید و … داشته باشید. اما نوسان قیمت مربوط به ارز موجب شده است تا بسیاری از خانواده هایی که توان مالی کمی دارند، دچار مشکل شوند. تسهیلاتی که دولت برای دانشجویان مایل به خروج از کشور در نظر گرفته است، این است که ارزهای دانشجویی را در اختیار دانشجویان قرار می دهد تا بتوانند با هزینه کمتری، پول کشورهای دیگر را در دست داشته باشند.

برای دریافت ارز دانشجویی و گذراندن مراحل دریافت ارز دانشجویی، دانشجویان و یا خانواده های محترم آنان، لازم است ابتدا در سامانه نشا به نشانی nesha.saorg.ir مراجعه نمایند و پس از انجام ثبت نام ، به مراکز مربوط به علوم و تحقیقات و فناوری، رجوع کنند. پس از انجام ثبت نام ، وزارت علوم شما را به بانکی که ارائه دهنده ارز دانشجویی است معرفی می نماید و از همین طریق می توانید مطابق با تعرفه، ارزهای لازم را دریافت نمایید.

 

 

شرایط ثبت نام در سامانه نشا

 

جهت انجام ثبت نام ، لازم است ابتدا واجد شرایط عمومی و اختصاصی تعیین شده این سامانه باشید و پس از آن، برای انجام ثبت نام اقدام نمایید. در زیر به شرایط لازم برای انجام ثبت نام در سامانه مشارکت دانشجو  اشاره خواهیم نمود.

 • دارا بودن مدرک کاردانی و یا کارشناسی ارشد دانشگاه های مورد تائید وزارت علوم و تحقیقات فناوری ایران.
 • داوطلبان پسر، در هر مقطع، تنها یکبار امکان استفاده از سامانه نشا معافیت تحصیلی را خواهند داشت. لذا برای دریافت معافیت در مقاطع تحصیلی بالاتر، لازم است آخرین مدرک تحصیلی خود را ارائه نمایند.
 • فبولی در آزمون های مربوط به زبان های خارجه زیر و کسب نمره در هر یک از این آزمون به شرح زیر
  • MSRT(MCHE)=40
  • TOLIMO=440
  • IELTS=5
  • TOEFEL/PBT=440
  • TOEFEL/IBT=45
 • به همراه داشتن اصل مدارک مربوط به پذیرش دانشگاه های مورد نظر، که مورد تائید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری رسیده باشد، الزامی خواهد بود. آن دسته از دانشجویانی که مایل به تحصیل در کشور امریکا می باشند، لازم است فرم مروبوط به I_20  را ارائه نمایند.

 

 

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در سامانه نشا وزارت بهداشت و وزارت علوم

 • ارائه اصل مدرک مربوط به پذیرش دانشجو در کشور مورد نظر
 • ارائه مدرک زبان و همچنین کپی از نمره مورد نظر وی در زبان مربوطه
 • ارائه کپی مربوط به گواهی فارغ التحصیلی دانشجو
 • ارائه تصویر مربوط به اصل شناسنامه و همچنین کارت ملی

 

شرایط مورد نظر برای انجام ثبت نام در خارج از کشور

همانطور که ذکر شد، هدف از راه اندازی سامانه نشا معافیت تحصیلی ، علاوه بر ارائه خدمات غیر حضوری، ارائه تسهیلاتی است که به وسیله آن هر یک از دانشجویان بتوانند به راحتی برای ادامه تحصیل خود اقدام نمایند. بنابراین خدمات ارائه ارز دانشجویی و … در صورتی به دانشجویان ارائه خواهد شد، که پذیرش دانشجویان در دانشگاه های معتبر صورت گرفته باشد. بنابراین یکی از شروط لازم؛ برای ثبت نام در سامانه nesha.saorg.ir ، این است که دانشگاه مورد نظر دارای اعتبار باشد.

برای هر یک از مقاطع تحصیلی ، دانشگاه ها و وزارت علوم و تحقیقات، تعداد سال های مجاز را تعیین نموده است که با توجه به آن می توانید برای ادامه تحصیل اقدام نمایید. یکی از شروط انجام ثبت نام نیز در همین رابطه می باشد. دانشجویان نباید تعداد سال های تحصیل آنان خارج از زمان تعیین شده باشد. در واقع تعداد سال های مجاز برای هر یک از مقاطع  کارشناسی ۶ سال،  کارشناسی ارشد ناپیوسته ۳ سال،کارشناسی ارشد پیوسته ۸ سال و دکترا ۵ سال می باشد.

 

 برای ورد به سامانه نشا معافیت تحصیلی – انجام ثبت نام و همچنین اطلاع از شرایط دریافت ارز دانشجویی از سراسر کشور با شماره های زیر تماس حاصل نمایید.

9099072952 – تماس از سراسر کشور

9092305587 – تماس از استان تهران

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب

 

تسهیلات سامانه نشا معافیت تحصیلی

تسهیلات غیر ارزی مطابق با اخبار موجود که این سامانه ارائه می نماید، در صورتی مورد تائید است که دارای شرایط زیر باشید.

 • تحصیل در دانشگاه های معتبر که به تائید وزرات علوم و تحقیقات فناوری رسیده باشند.
 • ارائه گواهي اشتغال به تحصيل در مقطع تحصیلی فعلی دانشجو و همچنین مورد تائید نمايندگي جمهوري اسلامي ايران در خارج از کشور
 • پرینت کارنامه و ریز نمرات تمامی ترم های گذشته دانشجو در سال های قبلی
 • دانشجویان پسر، باید مدارک مربوط به معافیت تحصیلی موقت و یا دائم خود را داشته باشند.
 • دارا بودن كارت پايان خدمت ، داشتن كارت معافيت دائم ،  داشتن معافيت تحصيلي جهت تحصيل در خارج از كشور‌ و ارائه آن، برای انجام ثبت نام در سامانه نشا معافیت تحصیلی ضروری می باشد.
 • انجام کلیه مراحل ثبت نام در سامانه nesha.saorg.ir به صورت درست. 

 

خلاصه مطلب

در این مقاله تلاش نمودیم تا در رابطه سامانه نشا معافیت تحصیلی به نشانی nesha.saorg.ir اطلاعاتی را ارائه نماییم. در صورتی که مشکلی در رابطه با سامانه نشا عوارض خروج از کشور دارید، می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید. سامانه نشا وزارت بهداشت و سامانه مشارکت دانشجو پس از انجام ثبت نام می توانید با مشاوران ما در ارتباط باشید. مشاوران ما همه روزه، حتی ایام تعطیل با ما ارتباط باشید.

منبع : سامانه نشا معافیت تحصیلی

+ نوشته شده در چهارشنبه بیست و هفتم فروردین 1399 ساعت 13:10 توسط javad qane بدون نظر