مباحث مهم زیست در کنکور 1400

درس زیست شناسی همواره از با اهمیت ترین دروس از میان دروس گنجانده شده در گروه آزمایشی علوم تجربی محسوب می شود. درسی که اگر قصد قبولی در رشته هایی همچون داروسازی، پزشکی و یا رشته های گروه پیراپزشکی را دارید باید از مباحث مهم زیست در کنکور 1400 اطلاع حاصل کنید.

 

بعلاوه، اطلاع از مباحث آسان زیست موجب رسیدن به درصد منطقی در این درس می شود. توصیه ما این است که به علت اهمیت بالای درس زیست شناسی از مطالعه مهم ترین فصل های زیست در کنکور تجربی غافل نشوید و تعداد سوالات هر فصل زیست در کنکور را بدانید. جهت آشنایی با فصل های مهم زیست شناسی نظام جدید و قدیم با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 

 

جهت دروس مهم درس زیست شناسی در پایه های مختلف تحصیلی از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9092305587 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

اطلاع از مباحث مهم زیست در کنکور چه اهمیتی دارد؟

اطلاع هر داوطلب کنکور تجربی از مباحث مهم زیست حتی برای افرادی که می خواهند از صفر شروع کنند نیز بسیار مهم است.

بعلاوه، داوطلبانی که به دنبال تقویت خود در این درس مهم هستند. با اطلاع از مباحث مهم زیست در کنکور و مطالعه ریز به ریز نکات این مباحث می تواند به پیشرفت قابل توجهی در درس زیست شناسی برسند.

 

 

چگونه می توان از مباحث مهم زیست در کنکور مطلع شد؟

شناخت مباحث مهم زیست در کنکور به وسیله کمک گرفتن از مشاوران تحصیلی خبره و کارکشته در حوزه مسائل مربوط به کنکور سراسری برای افراد میسر است.

مشاورانی که می توانند مباحث مهم زیست را با توجه به سوالات مطرح شده در کنکورهای سال گذشته به شما معرفی کنند و شما در گرفتن درصد بالایی در درس زیست شناسی یاری کنند.

 

 

مهم ترین فصل های زیست در کنکور تجربی

در این بخش از نوشته حاضر به ذکر مهم ترین فصل های زیست در کنکور تجربی برای شما عزیزانی که به دنبال اطلاع از مباحث مهم  این درس هستید می پردازیم.

 

 

فصل های مهم زیست نظام جدید کدامند؟

در این قسمت قصد ارائه مباحث مهم زیست در کنکور نظام جدید را برای شما داوطلبان کنکوری داریم. در زیست شناسی سال دهم هفت فصل آورده شده است که پنج فصل 1، 2، 3، 4 و 5 بخش های مناسب و مهمی هستند.

در صورت داشتن شرایط مناسب و یا عالی پیش رفتن در مطالعه بد نیست اگر به سراغ فصل ششم و همین طور فصل هفتم تا پایان مبحث تغذیه گیاه هم بروید و آن ها را نیز مطالعه کنید.

در مورد زیست سال یازدهم باید عرض کنیم که از بین نه فصل موجود در کتاب فصول 1 تا 5 را می توان از مباحث مهم زیست تجربی دانست و می توان این دو فصل را از فصل های مهم زیست نظام جدید در سال یازدهم دانست.

بعد از فصول ذکر شده فصل ششم هم بسیار مهم است و بد نیست اگر آن را تا انتهای بخش میتوز مطالعه کنید. فصل هشتم زیست شناسی سال دوازدهم را نیز باید از مباحث مهم زیست در نظر گرفت.

مباحث این فصل در عین اهمیت از مباحث آسان زیست نیز محسوب می شود. در صورت مطالعه و یادگیری کامل قسمت تقسیم یافته تا بخش میتوز امکان پیش روی در فصول 1، 2، 5 و 6 را نیز بدون هیچ مشکلی دارید و می توانید به آسانی از عهده پاسخگویی به تست های این بخش ها در کنکور سراسری به عنوان مباحث مهم بربیایید.

 

فصل های مهم زیست نظام جدید نظام قدیم کدام ها هستند؟

در رابطه با زیست شناسی سال دوم نظام قدیم باید عرض کنیم که کلیه فصول گنجانده شده در این کتاب از مباحث با اهمیت درس زیست شناسی به شمار می آیند.

اما در صورت داشتن مشکل با بخش گیاهی امکان حذف مباحث انتهایی فصول 8، 6 و 3 برایتان وجود دارد. اما توجه داشته باشید که در صورت انجام این کار نمی توانید چندان در مبحث شارش انرژی مانور بدهید.

توصیه ما این است که از مطالعه کامل زیست شناسی سال دوم غافل نشوید و کلیه فصل ها را کار کنید. مباحث این کتاب از مباحث مهم زیست در آزمون ورودی دانشگاه ها به شمار می روند.

علی الخصوص 4 فصل هشتم، هفتم، پنجم و چهارم که همواره از آن ها سوال مطرح می شود.

در مورد مباحث مهم زیست سال سوم باید عرض کنیم که هر سه فصل اول، دوم و سوم واقعاً ایده آل و مناسب به نظر می رسند. فصل چهارم از نظر اهمیت در مقایسه با سایر مباحث در رده متوسط قرار دارد.

ولی به خاطر داشته باشید که با مطالعه فصل چهارم می توانید یادگیری بهتری در فصل پنجم داشته باشید.

همچنین، با اتکا به فصول چهارم و پنجم می توانید مطالب گنجانده شده در فصل یازدهم زیست سال سوم نظام قدیم را به خوبی یاد بگیرید.

از دیگر مباحث مهم این درس فصول نهم، دهم و یازدهم زیست پیش دانشگاهی در دوران نظام قدیم است. پس از این فصول از مهم ترین فصل های زیست در کنکور تجربی فصل هشتم کتاب زیست دوران پیش دانشگاهی است.

 

 

آیا اطلاعی از تعداد سوالات هر فصل زیست در کنکور دارید؟

مسلماً به عنوان یک داوطلب کنکور تجربی به جز اطلاع از مباحث مهم زیست شناسی باید از تعداد سوالات هر فصل زیست در کنکور نیز اطلاع کسب کنید.

منبع : مباحث مهم زیست در کنکور

+ نوشته شده در شنبه بیست و چهارم اسفند 1398 ساعت 16:17 توسط javad qane بدون نظر

بهترین آزمون آزمایشی برای کنکور 1400

هر ساله داوطلبان زیادی جهت رسیدن به آمادگی برای شرکت در کنکور سراسری اقدام به شرکت در آزمون های آزمایشی ارائه شده توسط مؤسسات مختلف می کنند. از جمله اصلی ترین و مهم ترین سوال هایی که برای داوطلبان مطرح می شود این است که بهترین آزمون آزمایشی برای کنکور 1400چیست؟  و یا کدام آزمون آزمایشی شرکت کنم؟

 

در حال حاضر، مؤسسه های زیادی در کشور در زمینه برگزاری آزمون های آزمایشی فعالیت می کنند. حتی برخی از آن ها شیوه جدید برگزاری آزمون یعنی آزمون آنلاین را نیز راه اندازی کرده اند. هدف اساسی از اجرا و برگزاری این آزمون ها برای داوطلب یادگیری انواع مهارت های تست زنی، برنامه ریزی طولانی مدت و کلی تا آزمون سراسری و سنجش فرد داوطلب است.  

 

 

جهت انتخاب بهترین و جامع ترین آزمون آزمایشی کنکور از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9092305587 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

معیارهای بهترین آزمون آزمایشی برای کنکور چیست؟

معیارهای مختلفی برای معرفی یک آزمون به عنوان بهترین آزمون آزمایشی برای کنکور می توان در نظر گرفت. از جمله این معیارها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

. کیفیت سوالات مطرح شده متناسب با هر کدام از دروس و رشته ها

. زمان بندی پاسخگویی به سوالات بر طبق دفترچه آزمون سراسری

. تعداد سوالات مطرح شده در هر درس بر طبق سوالات آزمون سراسری

. شمار داوطلبان شرکت کننده در آزمون آزمایشی

. بودجه بندی دروس مورد آزمون متناسب با فاصله زمانی در نظر گرفته شده بین آزمون ها

چگونه بهترین آزمون آزمایشی برای کنکور را انتخاب کنیم؟

شاید بتوان به جرأت گفت که پاسخگویی به این سؤال مهم در گرو داشتن تحقیقاتی مفصل در این رابطه و کمک گرفتن از مشاوری خبره در حوزه تحصیلی دارد.

این گونه می توان به جوابی منطقی و موثق برای این پرسش که بهترین آزمون آزمایشی برای کنکور چیست به آسانی دست پیدا کرد.

در ادامه شماری از آزمون های آزمایشی را خدمت شما معرفی می کنیم و به مقایسه آزمون های آزمایشی می پردازیم.

 

 

در مورد آزمون های آزمایشی کانون فرهنگی آموزش چه می دانید؟

کانون فرهنگی آموزش به عنوان قدیمی ترین و در واقع نخستین مؤسسه مجری آزمون های آزمایشی در ایران شناخته می شود. مؤسسه ای که داوطلبان زیادی از شرکت در آزمون های آزمایشی آن استقبال می کنند.

 

 

ویژگی های آزمون های کانون و سطح سوالات آن

آزمون های کانون که شاید مجری بهترین آزمون آزمایشی برای کنکور نیز باشد ویژگی هایی دارد که در زیر به توضیح آن ها می پردازیم.

آزمون های کانون هر ساله به سمت طرح تست های چهارگزینه ای با ایده هایی نو و جدید پیش می رود. به گونه ای که، بتوان فرد داوطلب را از هر حیث مورد سنجش و ارزیابی قرار داد و توانمندی های درسی وی را به خوبی سنجید.

بعلاوه، با مقایسه آزمون های آزمایشی کانون فرهنگی آموزش با سایر آزمون های دیگر متوجه طرح سوالاتی بسیار دشوار و سخت می شویم.

 

 

جامعه آماری آزمون های کانون به چه صورت است؟

در مورد جامعه آماری آزمون های کانون که شاید از نظر برخی از داوطلبان و حتی مشاوران تحصیلی به عنوان بهترین آزمون آزمایشی برای کنکور در نظر گرفته می شود باید خدمتتان عرض کنیم که با توجه به سابقه بالای برگزاری آزمون در این مؤسسه جامعه آماری زیادی دارد.

 

 

در رابطه با برنامه آزمون های کانون چه می دانید؟

حتماً در جریان هستید که، آزمون های کانون فرهنگی آموزش (قلم چی) هر دو هفته یک بار برای داوطلبان برگزار می شود.

در واقع، همین دو هفته یک بار برگزار شدن ممکن است آن را جزء بهترین آزمون های آزمایشی برای کنکور از دیدگاه کارشناسان امر و یا کنکوری ها قرار دهد.

بعلاوه، وجود برنامه راهبردی برای آزمون ها نیز می تواند از نظر بعضی آزمون های کانون را به عنوان بهترین آزمون های آزمایشی برای کنکور معرفی می کند.

 

 

انتشار کارنامه آزمون ها در همان روز برگزاری

کارنامه های آزمون های کانون در همان روز اجرای آزمون در دسترس داوطلبان قرار می گیرند. در این کارنامه ها می توانید درصدهای خام، تراز، نمودار تعادل مطالعاتی و نمودار پیشرفت تحصیلی خود را مشاهده نمایید.

 

تحلیل و بررسی آزمون های آزمایشی گزینه دو

ازمون های آزمایشی گزینه دو از جهت رتبه، قدمت و سابقه در رده دوم بعد از آزمون های قلم چی قرار دارند. آزمون هایی که در هر سال تحصیلی داوطلبان زیادی در آن ها ثبت نام و شرکت می کنند.

اگر شما هم می خواهید بدانید که بهترین آزمون آزمایشی برای کنکور چیست و به دنبال پاسخگویی به این سوال هستید که کدام آزمون آزمایشی شرکت کنم بد نیست اگر در مورد ویژگی ها و سطح سوالات آزمون های گزینه دو اطلاعاتی را بدست آورید.

 

 

سطح تست های آزمون های گزینه دو

گزینه دو همواره شعار خود را بر مطابقت زیاد سؤالاتش با سوالات کنکور سراسری قرار داده است. در واقع، سعی شده که طرح سوالات به گونه ای انجام شود که از نظر سطح با سوالات کنکور برابری داشته باشد.

 

 

در مورد جامعه آماری آزمون های گزینه دو چه می دانید؟

با توجه به همسانی و هم سطحی سوالات آزمون های گزینه دو در زمان مقایسه آزمون های آزمایشی این مؤسسه با سایر مؤسسات جامعه آماری خوبی را می توان برای آن در نظر گرفت.

 

 

در رابطه با برنامه آزمون های گزینه دو چه می دانید؟

برنامه آزمون های آزمایشی گزینه دو که احتمالاً از نظر برخی بهترین آزمون آزمایشی برای کنکور است طوری تنظیم شده که داوطلب بتواند در طول سال مطالب را جمع بندی، مرور و مطالعه کند.

 

منبع : بهترین آزمون آزمایشی برای کنکور

+ نوشته شده در شنبه بیست و چهارم اسفند 1398 ساعت 16:15 توسط javad qane بدون نظر

برنامه ریزی تابستان کنکور 1400

از فصل تابستان همواره به عنوان فرصتی جهت آغازی هدفمند و هوشمندانه برای آزمون سراسری ورودی دانشگاه ها یاد می شود. از این رو، داشتن برنامه ریزی تابستان کنکور 1400 برای تمامی داوطلبان و متقاضیان شرکت در آزمون گروه های مختلف آزمایشی ضروری به نظر می رسد. مشاوران کنکور همواره بر آغاز مطالعه از آغاز تابستان تأکید دارند.

 

اما باز هم شماری از داوطلبان با گذشت مدتی از این فصل هنوز هم سردرگم هستند و نمی دانند درس خواندن برای کنکور سراسری را از کجا آغاز کنند. به یاد داشته باشید که، جهت کسب مؤفقیت در کنکور انواع گروه های آزمایشی در سال پیش رو باید برنامه ریزی تابستان برای کنکور داشته باشید و از این دوران به بهترین شکل جهت جبران عقب ماندگی های درسی بهره ببرید.

 

 

جهت دریافت مشاوره در مورد بهترین روش های برنامه ریزی برای فصل تابستان از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9092305587 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

. برنامه ریزی هماهنگ و همگام با برنامه کلاس ها

همان طور که می دانیم در فصل تابستان اکثریت قریب به اتفاق دانش آموزان و داوطلبان مشغول به تحصیل در پایه دوازدهم تمایل به ثبت نام و شرکت در کلاس های کنکور و یا آزمون های آزمایشی دارند.

در این زمان، همواره باید توجه داشت که برنامه کلاس های کنکور داوطلب باید بر برنامه آزمون های آزمایشی مقدم باشد. علت این موضوع آن است که در صورت عقب ماندن وی از برنامه کلاس جبران عقب ماندگی ها برایش مشکل است.

اما در صورت شرکت نکردن در کلاس های کنکور الویت خود را برنامه آزمون ها قرار دهید و برنامه ریزی تابستان خود را براساس آزمون های آزمایشی تنظیم کنید.

توصیه اکید ما این است که برنامه ریزی تابستان کنکور خود را بر طبق مشاوره ها و راهنمایی های یک مشاور کنکور باتجربه بچینیدو از اصولی بودن آن اطمینان داشته باشید.

 

 

. تنوع بالای دروس در طول هفته

از دیگر ویژگی های مهم و اساسی برنامه ریزی تابستان خوب رعایت تنوع بالا در دروس است. به این معنا که در طول هفته تمامی درس ها را جهت مطالعه بگنجانیم.

البته توجه داشته باشید که الویت با دروس تحلیلی تر و اختصاصی است. این گونه، کمتر احساس خستگی می کنید و بازدهی مطالعه شما نیز افزایش پیدا می کند.

 

 

. توجه به تمرین و تست زنی و گنجاندن آن در برنامه

حتماً در طول هفته ساعاتی را به تمرین و تست زنی اختصاص دهید. تست زنی باعث می شود تا مطالب قبلاً خوانده شده ماندگاری بیشتری در ذهن شما داشته باشند.

از طرفی این کار باعث مرور مطالب و دروس مطالعه شده نیز می شود.

 

 

نکته های مهم در برنامه ریزی تابستان کنکور

دوستان عزیز در زمان برنامه ریزی تابستان سعی کنید وقت کمتری را برای مطالعه درس های توصیفی اختصاص دهید. این موضوع از آنروست که درس های تحلیلی  به تمرین و تکرار بیشتری در مقایسه با دروس توصیفی نیاز دارند.

پس همواره به این موضوع مهم توجه کافی را مبذول دارید.

. در صورت شرکت در آزمون های آزمایشی در دو روز مانده به آزمون یعنی روزهای چهارشنبه و پنج شنبه تنها دروس توصیفی را مطالعه کنید و مابقی روزهای آن هفته را به دروس تحلیلی اختصاص دهید.

. همواره به یاد داشته باشید که فصل تابستان زمان بسیار خوب و مناسبی جهت تقویت شما در دروسی است که در آن ها ضعیف هستید.

در نتیجه، تا حد امکان دروس مشکل همچون فیزیک، ریاضی و شیمی را در فصل تابستان در برنامه ریزی تابستان کنکور 1400 خود بگنجانید.

 

 

چرا داشتن برنامه ریزی تابستان برای کنکور ضرورت دارد؟

در صورتی که، پایه ضعیفی در دروس دارید و قصد دارید گام های اول را برای شروع محکم بردارید داشتن برنامه ریزی تابستان بسیار ضرورت دارد.

به عبارت دیگر، اگر قصد رتبه برتر شدن و کسب تجربه ای عالی در روش های مطالعه را دارید بهتر است از برنامه ریزی تابستان کنکور غافل نشوید.

مهم تر این که، با داشتن برنامه ریزی تابستان در صورت عدم مهارت در تست زنی می توانید قلق آن را بدست آورید.

 

 

چند راه پیشنهادی برای برنامه ریزی تابستان

در این بخش، سعی در ذکر چند راه پیشنهادی برنامه ریزی تابستان کنکور را برای شما عزیزان داریم.

 

 

. مطالعه در ساعات مشخصی از روز را فراموش نکنید.

. همواره به یاد داشته باشید که بعد از صرف غذا، آخر شب و بلافاصله پس از بیدار شدن از خواب اوقات خوبی جهت مطالعه نیستند.  ولی با این همه ساعاتی را که به نظرتان انرژی بیشتری دارید و تمرکزتان بالاست را به مطالعه اختصاص دهید.

 

 

. همواره خودتان را تشویق کنید

در صورت انجام درست برنامه ریزی تابستان کنکور و داشتن رضایت از خود به خودتان جایزه بدهید. به عنوان مثال، چند ساعتی را با دوستان به گردش و تفریح بروید و یا یک فیلم تماشا کنید.

 

 

بهتر است راهنمایی های مشاورتان را جدی بگیرید

یک مشاور خوب همواره خیر و صلاح شما را می خواهد و تمام تلاش خود را برای پیشرفت هر چه بیشتر شما و رسیدنتان به مؤفقیت به خرج می دهد.

منبع : برنامه ریزی تابستان کنکور

+ نوشته شده در شنبه بیست و چهارم اسفند 1398 ساعت 16:13 توسط javad qane بدون نظر

بهترین منابع عربی کنکور 1400

آیا تا به حال این فکر به ذهنتان خطور کرده است که در صورت عدم انتخاب منبعی مناسب برای دروس مختلف کنکور از جمله درس عربی چه بلایی ممکن است بر سر رتبه شما در کنکور بیاید؟ چگونه می توان از میان منابع مختلف برای درس عربی بهترین منابع عربی کنکور 1400 را انتخاب کرد؟ بهترین کتاب عربی کنکور نظام جدید و بهترین کتاب عربی کنکور نظام جدید چیست؟

 

یقین داشته باشید که بهترین راه حل برای شناخت بهترین کتاب های عربی نظام جدید و قدیم استفاده از تجارب و نظرات کنکوری های سال های قبل و همین طور مشورت با مشاورانی کاردان و خبره در حوزه تحصیلی است. کسانی که بتوانند بهترین کتب را در درس عربی جهت مطالعه درست و صحیح به شما معرفی کنند

 

 

جهت دریافت مشاوره در مورد استفاده از بهترین منابع عربی کنکور از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9092305587 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

چرا باید بهترین منابع عربی کنکور را انتخاب کنیم؟

یکی از بهترین جواب هایی که می توان به این سوال داد این است که به هر حال فرد داوطلب باید یک سال تمام با این کتاب ها سر و کله بزند و ریز به ریز و جزء به جزء آن ها را بخواند.

حال تصور کنید که این منابع بهترین منابع عربی کنکور نباشد. در این صورت مسلماً نمی توان انتظار گرفتن نتیجه خوبی را در این درس مهم از داوطلب کنکور تجربی، ریاضی و یا انسانی داشت.

این گونه، داوطلب هم زمان خود را هدر نداده است و هم به نتیجه دلخواه که همان گرفتن درصد بالا در درس عربی و به دنبال آن اخذ رتبه عالی در کنکور گروه آزمایشی مورد نظر است دست پیدا نمی کند.

بهترین منابع عربی کنکور چه ویژگی هایی دارند؟

مسلماً کتاب هایی که عنوان بهترین منابع عربی کنکور را به خود اختصاص می دهند ویژگی هایی دارند که آن ها را از سایر منابع معرفی شده متمایز می کند.

از جمله مهم ترین ویژگی ها برای این کتاب ها که آن ها را در جرگه بهترین کتاب ها و منابع عربی نظام جدید و قدیم قرار می دهد می توان از درسنامه هایی بسیار جامع و کامل، سطح مناسب سوالات تألیفی توسط مؤلف و یا وجود پاسخنامه ای با توضیحاتی کامل در مورد تک تک گزینه ها یاد کرد.

بعلاوه، بهترین کتاب عربی کنکور نظام قدیم و یا بهترین کتاب عربی کنکور نظام جدید باید تعداد کافی از سوالات چهارگزینه ای عربی را در خود جای داده باشد. در حقیقت، اگر تعداد تست ها بسیار زیاد باشد داوطلب از عهده حل تمام آن ها برنمی آید.

بالعکس در صورت کم بودن شمار تست ها شما نمی توانید مهارت لازم را در درس عربی بدست آورید و پیشروی چندان خوبی در این درس مهم کنکور ندارید.

 

 

چگونه بهترین کتاب عربی کنکور نظام جدید و یا قدیم را انتخاب کنیم؟

همان طور که می دانید در کلیه دروس از جمله درس عربی منابع بسیار متنوع و مختلفی در بازار کتاب وجود دارد. این تنوع از طرفی خوب و از طرفی هم می تواند بد باشد.

زیرا این امر سردرگمی داوطلب در انتخاب بهترین منابع عربی کنکور را در پی دارد. نکته بسیار کلیدی و مهم در زمان انتخاب بهترین منابع عربی کنکور به عنوان بهترین کتاب عربی کنکور نظام قدیم و یا بهترین کتاب عربی کنکور نظام جدید انتخاب منابعی است که با سطح درسی شما در عربی مطابقت داشته باشد.

در صورتی که قصد مطالعه چند منبع عربی را از بین نمونه های موجود دارید کتبی را انتخاب کنید که از هر نظر از مابقی کتاب ها ساده تر باشد و سپس به سراغ منابع مشکل تر بروید.

در صورتی که سراغ منبع بعدی بروید که در اولین منبع تسلط و مهارت کافی را کسب نکرده باشید و به قول معروف کتاب را جویده باشید.

پس از رسیدن به تسلط در محتوا و تست های کتاب اول به سراغ سایر منابع بروید.

 

بهترین منابع درس عربی کنکور کدام ها هستند؟

در این قسمت از نوشته حاضر شماری از منابع عربی کنکور که شاید از نظر شما مشاوران کنکور و یا افراد دارای رتبه برتر کنکور جزء بهترین منابع عربی کنکور باشند را خدمتتان نام می بریم. برای کسب شناخت دقیق تر در مورد منابع درس عربی در کنکور سراسری با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 

 

کتاب عربی خیلی سبز

کتاب عربی خیلی سبز شامل درسنامه ای جامع و کامل است که تمامی نکته های درسی را در خود جای می دهد. متن ساده و روان این درسنامه ها از دیگر ویژگی های این کتاب است.

بعلاوه، تعداد تست های آورده شده در این کتاب برای فراگیری اصولی و کامل دانش آموزان و داوطلبان کافی به نظر می رسد.

 

 

کتاب عربی میکروطبقه بندی گاج

کتاب عربی میکروطبقه بندی گاج که به عقیده بعضی شاید بهترین منابع عربی کنکور باشد، تعداد زیادی تست های طبقه بندی شده را در خود جای داده است. سوال های موجود در این کتاب سوالات آزمون های سراسری سال های قبل و همین طور سوالات تألیفی است.

بعلاوه، تنوع سوال های گنجانده شده در این کتاب و تعداد آن ها نیز کافی و مناسب به نظر می رسد. در پایان هر کدام از فصل های کتاب آزمونی برای سنجش و ارزیابی مطالب فرا گرفته شده توسط داوطلب گنجانده شده است.

 

 

کتاب عربی نشر الگو

کتب الگو همانند کتاب های نشر گاج از متنی ساده و روان برخوردار هستند و کلیه نکته های ضروری برای پاسخ گویی به پرسش ها در آن گنجانده شده است. از جمله ویژگی های کتاب عربی نشر الگو می توان از حل کامل تمرین های کتاب درسی و ترجمه متون یاد کرد.

 

منبع : بهترین منابع عربی کنکور

+ نوشته شده در شنبه بیست و چهارم اسفند 1398 ساعت 16:10 توسط javad qane بدون نظر

لیست آدرس دانشگاه های آزاد اسلامی با شماره تماس

آدرس دانشگاه های آزاد کشور طبق لیست جدید اعلامی سازمان مرکزی دانشگاه آزاد ایران اعلام گردید کلیه آدرس ها و شماره تماس ها در ذیل این مقاله موجود می باشد.

دانشگاه آزاد اسلامی از جمله واحدهای دانشگاهی غیردولتی در کشور ما ایران محسوب می شود که فعالیت خود را از سال ها قبل یعنی در سال 1361 هجری شمسی آغاز کزد. در حال حاضر، این دانشگاه جزء بهترین و بزرگترین مراکز دانشگاهی در کشور محسوب می شود و شعبه های مختلفی در شهرها و مناطق مختلف کشور دارد.

 

از آن جایی که، ممکن است شما داوطلبان و متقاضیان ورود به دانشگاه ها در سال پیش رو تمایل به تحصیل در این دانشگاه داشته باشید در این نوشته قصد داریم آدرس دانشگاه های آزاد و همین طور شماره تماس آن ها را خدمتتان ذکر کنیم. با اطلاع از لیست آدرس و شماره تلفن تماس دانشگاه های آزاد مسلماً تصمیم بهتری در مورد انتخاب آن ها جهت ادامه تحصیل می گیرید.

 

 

جهت رشته های ارائه شده در دانشگاه های آزاد ایران از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9092305587 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

اهمیت اطلاع از آدرس دانشگاه های آزاد

مسلماً افراد بسیاری علی رغم وجود دانشگاه های دیگر همچون پیام نور، شبانه، غیرانتفاعی و غیره باز هم تمایل به ادامه تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی همچون کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه آزاد را دارند.

 این قبیل از افراد برای انتخاب رشته در این دانشگاه ها ملاک ها و معیارهای مختلفی را در نظر می گیرند.

از جمله این ملاک ها می توان از نزدیکی دانشگاه به محل زندگی تا حد امکان، سطح علمی آن، اساتیدی که در آن دانشگاه تدریس می کنند، فضای ظاهری دانشگاه و مواردی از این قبیل یاد کرد.

برخی از افراد مایل هستند پیش از اقدام به انتخاب رشته سری به دانشگاه موردنظر خود بزنند و با فضای آن آشنا شوند. البته برخی تنها به تماس تلفنی و دریافت اطلاعاتی در مورد دانشگاه از مسئولین آن اکتفا می کنند.

هر داوطلب برای دریافت این اطلاعات نیاز به اطلاع از لیست آدرس و شماره تلفن دانشگاه های آزاد دارد و باید به نحوی آن ها را بدست آورد.

زیرا امکان دارد دانشگاه مورد نظر آن ها تا محل زندگی شان فاصله زیادی داشته باشد و نتوانند حضوری مراجعه کنند.

 

 

لیست آدرس دانشگاه های آزاد همراه با شماره تماس آن ها

از آن جایی که درخواست داوطلبان برای اطلاع از آدرس دانشگاه های آزاد و همین طور شماره تماس آن ها بالاست در ادامه لیست نشانی تمامی دانشگاه های آزاد به همراه شماره تلفن آن ها را در قالب جداولی خدمتتان می آوریم.

 

 

 

آدرس و شماره تلفن تماس دانشگاه آزاد واحد یزد

دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد از جمله بزرگترین و با قدمت ترین دانشگاه ها در استان یزد به شمار می رود. این دانشگاه در هر سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری خدمات آموزشی و علمی خود را به دانشجویان و اهالی درس و دانشگاه ارائه می کند.

در ادامه با آدرس این دانشگاه و شماره تماس آن و همین طور آدرس دانشگاه های آزاد شهرستان های مختلف این استان و شماره تلفن آن ها آشنا می شوید.

 

 

آدرس دانشگاه آزاد واحد یزد

شماره تماس دانشگاه آزاد واحد یزد

یزد- صفائیه- بلوار شهدای گمنام

کدپستی: 8915813135

(0353)-8211391-9

 

 

آدرس و شماره تلفن تماس دانشگاه آزاد واحد ابرکوه

دانشگاه آزاد اسلامی واحد ابرکوه دانشگاهی است که در شهر ابرکوه استان یزد قرار دارد. سال تأسیس این مرکز دانشگاهی به سال 1373 برمی گردد.

 

 

آدرس دانشگاه آزاد واحد ابرکوه

شماره تماس دانشگاه آزاد واحد ابرکوه

استان یزد- شهر ابرکوه- کیلومتر 5 جاده شیراز- کدپستی: 8931739874

(030)-32838000

 

 

آدرس و شماره تلفن تماس دانشگاه آزاد واحد میبد

دانشگاه آزاد اسلامی میبد در سال 1376 به روی اهالی علم و دانش گشوده شد. از میان امکانات رفاهی این دانشگاه می توان به سایت کامپیوتر، خوابگاه اشاره کرد.

 

 

آدرس دانشگاه آزاد میبد

شماره تماس دانشگاه آزاد واحد میبد

استان یزد- میبد- کیلومتر 3 جاده میبد

(035)- 32370161-5

 

 

آدرس و شماره تلفن تماس دانشگاه آزاد واحد تفت

دانشگاه آزاد واحد تفت سال ها قبل یعنی در سال 1381 (اردیبهشت) افتتاح شد. از جمله امکانات رفاهی این مرکز دانشگاهی می توان از سالن های ورزشی، خوابگاه، رصدخانه، آزمایشگاه ها و کارگاه ها و مسجد و مجموعه فرهنگی نام برد.

 

 

آدرس دانشگاه آزاد واحد تفت

شماره تماس دانشگاه آزاد واحد میبد

یزد- تفت- خیابان ساحلی شمالی

(035)- 326280000

 

 

آدرس و شماره تلفن تماس دانشگاه آزاد واحد بافق

ساخت و ساز دانشگاه آزاد اسلامی واحد بافق در سال 1373 به اتمام رسید و اکنون دانشجویان زیادی در مقاطع مختلف ارشد، کارشناسی و کاردانی در این دانشگاه به تحصیل اشتغال دارند.

 

 

آدرس دانشگاه آزاد واحد بافق

شماره تماس دانشگاه آزاد واحد بافق

استان یزد- شهر بافق

 (035)- 32437071

 

 

آدرس و شماره تلفن تماس دانشگاه آزاد واحد  مهریز

دانشگاه آزاد مهریز از دیگر دانشگاه های آزاد کشور است که در استان یزد قرار دارد. هر ساله داوطلبان زیادی برای ورود و ادامه تحصیل در این مرکز دانشگاهی اقدام می کنند.

در ادامه لیست آدرس دانشگاه های آزاد همراه با شماره تماس آن ها به آدرس و شماره تماس این دانشگاه نیز توجه بفرمایید.

 

 

آدرس دانشگاه آزاد واحد مهریز

شماره تماس دانشگاه آزاد واحد مهریز

مهریز- خیابان مطهری- خیابان یادگار امام- روبروی دانشگاه پیام نور

کدپستی: 8981856571

(035)- 32529100

 

 

آدرس و شماره تلفن تماس دانشگاه آزاد واحد خاتم

دانشگاه آزاد خاتم از دیگر مراکز دانشگاهی احداث شده در استان یزد است. دانشگاهی با پذیرش تعداد زیادی از دانشجویان در هر سال تحصیلی که با ارائه امکاناتی در خدمت دانشجویان است.

 

 

آدرس دانشگاه آزاد واحد خاتم

شماره تماس دانشگاه آزاد واحد خاتم

استان یزد- شهرستان خاتم هرات- خیابان شهید بهشتی

کدپستی: 89881-15677

مالی: (035)- 32570445

آموزش: (035)- 32570444

 

 

آدرس و شماره تلفن تماس دانشگاه آزاد واحد همدان

دانشگاه آزاد همدان در سال 1366 هجری شمسی تأسیس شد. دانشگاهی با بیش از 15000 دانشجو و 15 رشته دانشگاهی که یکی از بهترین دانشگاه ها در استان همدان به شمار می رود.

از میان رشته های موجود در این دانشگاه می توان از زیست شناسی سلولی ملکولی، مهندسی مکانیک، مهندسی معماری و مهندسی شهرسازی نام برد.

در این بخش، شما را با آدرس این دانشگاه و همین طور آدرس دانشگاه های آزاد شهرستان های این استان آشنا می کنیم.

 

 

آدرس دانشگاه آزاد واحد همدان

 

شماره تماس دانشگاه آزاد واحد همدان

همدان، بلوار امام خمینی، خیابان دانشگاه آزاد اسلامی، بلوار پروفسوزر موسیوند

(081)-34481000

(081)-34494059

 

 

آدرس و شماره تلفن تماس دانشگاه آزاد واحد  تویسرکان

دانشگاه آزاد اسلامی واحد تویسرکان در خرداد ماه سال 66 در ساختمانی استیجاری کار خود را آغاز کرد. از جمله امکانات این دانشگاه می توان از کتابخانه الغدیر، ساختمان مخابرات و ساختمان فنی و مهندسی نام برد.

 

 

آدرس دانشگاه آزاد واحد تویسرکان

 

شماره تماس دانشگاه آزاد واحد تویسرکان

استان همدان، شهرستان تویسرکان، بلوار حیقوقی نبی، دانشگاه آزاد اسلامی واحد تویسرکان

کدپستی: 6581685184

(0813)-49266354926634

 

 

آدرس و شماره تلفن تماس دانشگاه آزاد واحد ملایر

 

 

آدرس دانشگاه آزاد واحد ملایر

 

شماره تماس دانشگاه آزاد واحد ملایر

ملایر، بالاتر از پارک سیفیه، بلوار دانشجو

(0852)-2523826

 

 

آدرس و شماره تلفن تماس دانشگاه آزاد واحد  بهار

 

 

آدرس دانشگاه آزاد واحد بهار

 

شماره تماس دانشگاه آزاد واحد بهار

همدان- شهرستان بهار

(081)- 34509521

 

 

آدرس و شماره تلفن تماس دانشگاه آزاد واحد سامن

 

 

آدرس دانشگاه آزاد واحد بهار

 

شماره تماس دانشگاه آزاد واحد بهار

استان همدان- شهرستان سامن

(082)- 2523826-(0852)-523750

 

 

آدرس و شماره تلفن تماس دانشگاه آزاد واحد اسدآباد

 

 

آدرس دانشگاه آزاد واحد اسدآباد

شماره تماس دانشگاه آزاد واحد اسدآباد

اسدآباد، استان همدان، خیابان صاحب الزمان (عج) شرقی، روبروی بنیاد شهید

(081)- 33136001-2

 

 

آدرس و شماره تلفن تماس دانشگاه آزاد استان آذربایجان شرقی

در این بخش آدرس دانشگاه های آزاد شهرستان های استان آذربایجان شرقی را خدمت شما عرض می کنیم.

 

 

آدرس و شماره تلفن تماس دانشگاه آزاد واحد آذرشهر

آدرس: آذربایجان شرقی، آذرشهر، شهرک دانش، دانشگاه آزاد اسلامی آذرشهر

 

 

شماره تماس ساختمان دکتر علیمحمدی

اسم

شماره تماس داخلی

شماره تلفن

طبقه سوم ساختمان

اتاق اساتید

456

گروه مهندسی عمران و مکانیک

451

طبقه دوم ساختمان

امور پایان نامه ها

 

34238368

گروه مهندسی برق

253

کتابخانه ساختمان

255

حراست ساختمان

252

دفتر فرهنگ ساختمان

152

34238364

سلف

153 الی 152

شماره تماس های ساختمان دکتر شهریاری

طبقه همکف ساختمان

اسم

شماره تماس داخلی

شماره تلفن

گروه کامپیوتر

107

گروه حسابداری

107

4238363

 

 

طبقه دوم ساختمان

جذب هیئت علمی

210

201-202-203

امور دانشجویی

207

معاونت آموزشی اداره پژوهش

211

34237374

اتاق اساتید

307

امور مالی

303

306 الی 304

گروه معماری

302

آبدارخانه

306

خدمات رایانه

305

4235151

طبقه سوم ساختمان

گروه دروس عمومی

407

4238361

معاونت اداری و مالی

402

4237378

دفتر ریاست

403

4237379

 

                                         

آدرس و شماره تلفن تماس دانشگاه آزاد واحد اسکو         

 

 

آدرس دانشگاه آزاد واحد اسکو

 

شماره تماس دانشگاه آزاد واحد اسکو

 

 

 اسکو، میدان شهید فهمیده، مجتمع دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسکو، صندوق پستی: 53518-1161

 

شماره تماس: (041)-33227461-64

شماره فکس: (041)-33221100

 

 

 

آدرس و شماره تلفن تماس دانشگاه آزاد واحد اهر

 

 

آدرس دانشگاه آزاد واحد اهر

 

شماره تماس دانشگاه آزاد واحد اهر

 

 

 

 اهر، کیلومتر 2 جاده اهر تبریز، مجتمع دانشگاه ازاد اسلامی واحد اهر- کدپستی: 545116714

 

(041)-442339781

(041)- 44239758

(041)- 44235583

(041)- 44232163

(041)- 44232175

(041)- 44228211

(041)- 442239781

 

 

 

آدرس و شماره تلفن تماس دانشگاه آزاد واحد ایلخچی

 

 

آدرس دانشگاه آزاد واحد ایلخچی

 

شماره تماس دانشگاه آزاد واحد ایلخچی

آذربایجان شرقی- ایلخچی- خیابان امام- مجتمع دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلخچی- کدپستی: 5358114418

(041)- 33416064-7

 

 

آدرس و شماره تلفن تماس دانشگاه آزاد واحد تسوج

 

 

آدرس دانشگاه آزاد واحد تسوج

 

شماره تماس دانشگاه آزاد واحد تسوج

آذربایجان شرقی، تسوج، کیلومتر 2 جاده قدیم سلماس

(041)- 42575252

(041)-42575600

(041)- 42575601

 

 

آدرس و شماره تلفن تماس دانشگاه آزاد واحد ملکان

 

 

آدرس دانشگاه آزاد واحد ملکان

 

شماره تماس دانشگاه آزاد واحد ملکان

ملکان، بلوار شمس تبریزی، صندوق پستی 661

(041)-37842790-6

 

 

آدرس و شماره تلفن تماس دانشگاه آزاد مرکز ترکمانچای

 

 

آدرس دانشگاه آزاد واحد ترکمانچای

 

شماره تماس دانشگاه آزاد مرکز ترکمانچای

ترکمانچای، خیابان امام خمینی (ره)، کدپستی: 4737553351

(041)-52422061

                                                                              

 

آدرس و شماره تلفن تماس دانشگاه آزاد واحد هریس

 

 

آدرس دانشگاه آزاد واحد هریس

 

شماره تماس دانشگاه آزاد واحد هریس

آذربایجان شرقی، شهرستان هریس، خیابان دانشگاه، کدپستی: 5391617173

(041)-43434915

(041)-43434917

 

 

آدرس و شماره تلفن تماس دانشگاه آزاد بستان آباد

 

 

آدرس دانشگاه آزاد واحد بستان آباد

 

شماره تماس دانشگاه آزاد واحد بستان آباد

آذربایجان شرقی، بستان آباد، انتهای خیابان آزادی، جنب شهرک فرهنگیان

(041)- 43330801

(041)-43434917

 

 

آدرس و شماره تلفن تماس دانشگاه آزاد واحد بناب

 

 

آدرس دانشگاه آزاد واحد بناب

 

شماره تماس دانشگاه آزاد واحد بناب

بناب، میدان امام علی (ع)، کدپستی: 5551785176

(041)- 37738893-5

(041)- 37744486-7

 

 

آدرس و شماره تلفن تماس دانشگاه آزاد  واحد تبریز

 

 

سایت 1

 

 

آدرس دانشگاه آزاد واحد تبریز

 

شماره تماس دانشگاه آزاد واحد تبریز

تبریز، ضلع شرقی اتوبان پاسداران، مجتمع دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز- کدپستی: 5157944533

(041)- 3318681-6

 

سایت 2

 

 

آدرس دانشگاه آزاد واحد تبریز

 

شماره تماس دانشگاه آزاد واحد تبریز

تبریز، دروازه تهران، سه راهی اهر، جاده باسمنج ( دانشکده کشاورزی و دانشکده دامپزشکی)- کدپستی: 5157944533

دانشکده کشاورزی: (041)- 36372274

دانشکده دامپزشکی: (041)- 36372274

 

 

 

سایت 3

 

 

آدرس دانشگاه آزاد واحد تبریز

 

شماره تماس دانشگاه آزاد واحد تبریز

تبریز، منظریه، خیابان سلیمان خاطر، جنب مجتمع ورزشی کوثر (دانشکده علوم پزشکی)- کدپستی: 5174743196

(041)- 34792132

نمابر: (041)- 34781496

 

 

آدرس و شماره تلفن تماس دانشگاه آزاد مرکز سردرود         

 

 

آدرس دانشگاه آزاد مرکز سردرود

 

شماره تماس دانشگاه آزاد مرکز سردرود

آذربایجان شرقی، خیابان طالقانی، ساختمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی سردرود

(041)-34217432-40

(041)-34215585

(041)- 34215584

 

منبع : آدرس دانشگاه های آزاد

+ نوشته شده در شنبه بیست و چهارم اسفند 1398 ساعت 16:8 توسط javad qane بدون نظر