ثبت نام نمونه دولتی نهم 1400-99

ثبت نام مدارس نمونه دولتی آغاز شد. متقاضیانی که قصد ثبت نام در مدارس نمونه دولتی را دارند میتوانند از طریق سامانه اقدام به ثبت نام نمایند. ثبت نام مدارس نمونه دولتی نهم دارای شرایطی میباشد که شما میتوانید با ورودبه سامانه و دانلود دفترچه از این شرایط مطلع شوید و در صورت دارا بون شرایط اقدام به پرکردن فرم اطلاعات هویتی وتحصیلی کنید.

شرایط ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی نهم به دهم

از تغییراتی که در روند جذب دانش آموز در مدارس نمونه دولتی ایجاد شده است ، ادغام آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی در پایه نهم به دهم می باشد. به عبارت دیگر برای هر دو مدرسه یک آزمون مشترک و کشوری برگزار خواهد شد و شرایط ثبت نام نیز مشترک می باشد.

 • داشتن تابعیت ایرانی ( البته دانش آموزان غیر ایرانی هم می توانند تحت شرایط خاص در آزمون ثبت نام و شرکت کنند)
 • اشتغال به تحصیل در پایه نهم ابتدایی
 • کسب حداقل معدل 17 در پایه نهم سال تحصیلی 1400 – 99
 • در مناطقی که امکان ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی نهم به دهم برای دو مدرسه وجود داشته باشد ، دانش آموزان می توانند در فرم ثبت نام خود هر دو مدرسه را طبق اولویت های خود قرار دهند.
 • دانش آموزان عشایری به دلیل کوچ رو بودن ، در هر مدرسه ای از استان خود مجاز به ثبت نام خواهند بود.
 • رقابت برای ورود به هنرستان های فنی حرفه ای نمونه دولتی در بین دانش آموزان شهر و یا شهرستان بدون ملاک قرار دادن منطقه یا ناحیه خواهد بود.

شرایط پذیرش اختصاصی در مدارس نمونه دولتی پایه نهم به دهم

بر اساس توضیحاتی که در دفترچه ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی نهم به دهم  ذکر شده است ، برای پذیرش دانش آموز در این پایه تحصیلی شرایط خاصی وجود دارد که به شرح زیر می باشد:

 1. شیوه پذیرش دانش آموز در آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی در رشته های نظری و فنی حرفه ای ، بر اساس معدل کل پایه نهم ابتدایی و نمره کسب شده در آزمون می باشد. (هر کدام به میزان 50 درصد تاثیر گذار هستند)
 2. دارا بودن حداقل معدل کل 17 و کسب حداقل نمره 12 در همه ی دروس امتحانی نیمسال دوم تحصیلی پایه نهم ابتدایی ، شرط تاثیر 50 درصد معدل کل می باشد.
 3. 10 درصد از ظرفیت پذیرش مدارس نمونه دولتی ، به دانش آموزان دارای سهمیه شاهد و ایثارگران تعلق دارد. دانش آموزان به ترتیب اولویت های زیر می توانند از سهمیه خود استفاده کنند:
 • اولویت اول : فرزندان شاهد
 • اولویت دوم : فرزندان جانبازان 50 درصد و بالاتر و فرزندان آزادگان با بیش از 3 سال سابقه اسارت
 • اولویت سوم : فرزندان جانبازان 25 تا 49 درصد و فرزندان آزادگان با بیش از 6 ماه سابقه اسارت
 • اولویت چهارم : فرزندان جانبازان زیر 25 درصد و فرزندان آزادگان با کم تر از 6 ماه سابقه اسارت

 

·         جهت ثبت نام نمونه دولتی نهم 1400-99 و سامانه ثبت نام نمونه دولتی دهم با مشاورین و متخصصین ایران تحصیل تماس حاصل نمایید.

·         9099072952 تماس از سراسر کشور و  9092305587 (تماس از استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

زمان و نحوه ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی نهم به دهم 1400 - 99

هر یک از داوطلبانی که شرایط لازم جهت ثبت نام در آزمون ورودی پایه دهم مدارس نمونه دولتی را دارند لازم است که در زمان تعیین شده از سوی مرکز سنجش در این آزمون ثبت نام نمایند . ثبت نام در این آزمون احتمالا همانند سال گذشته در اواخر فروردین انجام میگیرد که زمان دقیق ثبت نام پس از اعلام از سوی مرکز سنجش در این بخش اعلام می شود . پس از اعلام زمان ثبت نام لازم است کلیه ی داوطلبان با مراجعه به سایت ثبت نام آزمون ورودی مدارس استعداد درخشان و نمونه دولتی به آدرس azmoon.medu.ir در این آزمون ثبت نام نمایند . داوطلبان پذیرش در مدارس نمونه دولتی در پایه نهم به دهم توجه داشته باشند که انتخاب رشته همزمان با ثبت نام در سایت انجام میگیرد . با توجه به تصمیمات وزارت آموزش و پرورش آزمون نمونه دولتی و تیزهوشان در هم ادغام شده و یک آزمون برای همه ی داوطلبان برگزار می شود لذا کلیه مراحل ثبت نام تا اعلام نتایج فقط از طریق سایت ثبت نام آزمون ورودی مدارس استعداد درخشان و نمونه دولتی به آدرس azmoon.medu.ir انجام میگیرد .

خلاصه مقاله : دراین مقاله قصد داشتیم تا شما را با محوه ثبت نام در مدارس نمونه دولتی آشنا کنیم و راهنمایی های لازم را در ارتباط با شرایط ثبت نام ارائه دهیم.متقاضیان عزیزی که قصد ثبت نام دارند توجه داشته باشند که زمان ثبت نام را از دست ندهند چرا که ثبت نام به صورت اینترنتی بوده و در صورت بسته شدن سامانه هرگونه اقدام به صورت حضوری بی پاسخ خواهد بود .

 

 منبع :  سامانه ثبت نام آزمون تیزهوشان

 

 

+ نوشته شده در چهارشنبه بیست و سوم بهمن 1398 ساعت 15:52 توسط javad qane بدون نظر

زمان بندی ثبت نام آزمون تیزهوشان 99

زمان بندی ثبت نام آزمون تیزهوشان 1400-99

دبیرستان های تیزهوشان و نمونه دولتی، به منظور استعداد یابی و جذب دانش آموزان مورد نظر خود برای ورود به این مدارس ، اقدام به برگزاری آزمون های ورودی می نماید. با توجه به برخی از تغییرات ایجاد شده در آموزش و پرورش ، زمانبندی ثبت نام تیزهوشان هفتم و دهم دچار تغییراتی در سال های اخیر گشته است و همین مسئله موجب می گردد دانش آموزان نتوانند از زمان دقیق این آزمون برای هر دو پایه آگاه شوند.

با توجه به زمان بندی ثبت نام آزمون تیزهوشان به احتمال قوی ثبت نام برای آزمون تیزهوشان ششم به هفتم در خرداد ماه می باشد. تاثیر معدل و نیازمند بودن کارنامه و مشخص شدن معدل و نمره داوطلبان ، احتمالا زمان این ثبت نام، بعد از اعلام نتایج و انتشار کارنامه این مقطع خواهد بود. ثبت نام برای پایه شش با استفاده از سامانه ثبت نام ازمون تیزهوشان و به صورت الکترونیک صورت خواهد پذیرفت.

در سال گذشته با توجه به برخی از تغییرات ایجاد شده در زمان بندی ثبت نام آزمون تیزهوشان برای دانش آموزان پایه های نهم این ثبت نام با تاخیر همراه بود و به همین دلیل ثبت نام در فروردین ماه صورت پذیرفت. احتمال برگزاری و زمان بندی ثبت نام برای متقاضیان پایه های نهم بهمن ماه خواهد بود. داوطلبان قبل از ثبت نام لازم است نسبت به دریافت رمز عبور همگام تیزهوشان اقدام نمایند.

نحوه ثبت نام آزمون تیزهوشان

ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی ششم به صورت الکترونیک و با استفاده از سامانه ثبت نام تیزهوشان صورت خواهد پذیرفت. دفترچه ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به صورت جداگانه و مجزا با پایه نهم منتشر خواهد گردید. دریافت رمز عبور همگام برای کلیه داوطلبان متقاضی ثبت نام الزامی می باشد. مدارک مورد نیاز برای ثبت نام ددر این سامانه ، عکس 3*4 و همچنین وارد نمودن اطلاعات هویتی و مدارک دانش آموزان است.

داوطلبان متقاضی ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم نیز با توجه به زمان بندی ثبت نام آزمون تیزهوشان می توانند با مراجعه به سامانه azmoon.medu.ir و وارد نمودن کد همگام و همچنین شماره ملی خود ، به سامانه مورد نظر وارد شوند. پس از آن نسبت به خرید کارت اعتباری آزمون اقدام نمایند. کارت اعتباری آزمون به صورت اینترنتی و در صورت دارا بودن رمز دوم امکان پذیر می باشد.

 جهت اطلاع دقیق از زمان بندی ثبت نام آزمون تیزهوشان و زمانبندی ثبت نام تیزهوشان هفتم و دهم با مشاورین و متخصصین ایران تحصیل تماس حاصل نمایید.

9099072952 تماس از سراسر کشور و  9092305587 (تماس از استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

زمانبندی ثبت نام تیزهوشان هفتم و دهم

 

زمان برگزاری آزمون تیزهوشان همانند زمابنندی ثبت نام تیزهوشان هفتم و دهم در سال های گذشته و برای امسال متفاوت خواهد بود. برای برگزاری این آزمون ششم به هفتم در تیر ماه خواهد بود. اعلام نتایج آزمون تیزهوشان پایه هفتم چند هفته پس از برگزاری آزمون خواهد بود. بنابراین برای دریافت نتایج می توانید به سامانه مورد نظر برای مشاهده نتایج مراجعه نمایید.

با توجه به تغییرات ایجاد شده برای آزمون نهم به دهم ، احتمال برگزاری آزمون تیزهوشان دهم، اردبیهشت ماه امسال خواهد بود. دانش آموزانی که مایل به پذیرش می باشند ، بهتر است از همان ابتدای ثبت نام ، به برنامه ریزی قبولی در مدارس نمونه دولتی نهم بپردازند بهتر است تمرکز شما بر روی اجرای برنامه و همچنین عقب نماندن از برنامه ریزی طرح شده خود باشد زیرا در غیر این صورت حتی اطلاع از زمان برگزاری این آزمون نیز کمکی به شما نخواهد کرد.

 

 

سوالات آزمون تیزهوشان

مطالعه دقیق سوالات آزمون تیزهوشان به شما دانش آموزان عزیز کمک می نماید تا بتوانید به خوبی خود را برای این آزمون آماده نمایید. مطالعه نمونه سوالات آزمون تیزهوشان کمک می نمایند تا با توجه به  زمان بندی ثبت نام آزمون تیزهوشان و همچنین برنامه درسی خود ، از نحوه مطالعه به خوبی مطلع شوید. و بتوانید درصدهای بالایی را در این آزمون جهت قبولی داشته باشید.

سوالات آزمون تیزهوشان با توجه به منابع آزمون تیزهوشان تعیین و مشخص می گردند. یکی از سوالات دانش آموزان عزیز و نگرانی های آنان در رابطه با پاسخ سوالات آزمون تیزهوشان و زمانبندی ثبت نام تیزهوشان هفتم و دهم به ایجاد آمادگی برای این آزمون مربوط می شود که با توجه به مطالعه سوالات می توانند از مباحث مهم در هر درس اطلاع دقیق یابند تا بتوانند پذیرش خود را نهایی نمایند.

خلاصه مقاله : در این مقاله قصد داشتیم تا شما را با زمان ثبت نام مدارس تیزهوشان آشنا کنیم و راهنمایی های لازم را در ارتباط با سوالات تیزهوشان و نحوه ثبت نام در آزمون تیزهوشان اشنا کنیم. متقاضیان عزیز توجه داشته باشید که زمان ثبت نام را از دست ندهید چرا که ثبت نام به صورت اینترنتی بوده و در صورت بسته شدن سامانه هر گونه اقدام به صورت حضوری بی پاسخ خواهد بود.

 منبع : زمان ثبت نام تیزهوشان 99

+ نوشته شده در چهارشنبه بیست و سوم بهمن 1398 ساعت 15:48 توسط javad qane بدون نظر

راه قبولی در آزمون نمونه دولتی

پس از ثبت نام مدارس نمونه دولتی 99 مهم ترین مساله قبولی در آزمون نمونه دولتی است که برای بسیاری از دانش آموزان کار راحت و آسانی نمی باشد. به همین دلیل در این مقاله از سایت ایران تحصیل قصد داریم تا در رابطه با راه قبولی در آزمون نمونه دولتی مطالب مفیدی را به شما دانش آموزان عزیز ارائه نماییم. راز موفقیت در آزمون نمونه دولتی چیست؟ علاوه بر ارائه توضیح در رابطه با راه قبولی در آزمون نمونه دولتی در رابطه با اینکه چگونه برای نمونه دولتی برنامه ریزی نماییم و به ارائه توضیح در رابطه با اینکه درصد لازم برای قبولی در نمونه دولتی چه درصدی می تواند باشد نیز، مطالب مفید و جامعی را به شما داوطلبان عزیز ارائه خواهیم نمود.

نکته مهم برای قبولی در آزمون نمونه دولتی

مهمترین مهارت‌هایی که می‌تواند منجر به قبولی در آزمون نمونه دولتی شود عبارتست از:

 • داشتن هدف
 • مهارت در کلاس درس
 • برنامه مطالعه در منزل 
 • نکات مهم در هنگام مطالعه
 • تمرکز حواس 
 • تغذیه و استراحت
 • مهارت در جلسه امتحان

داشتن هدف برای قبولی در آزمون نمونه دولتی

 هدف از درس خواندن را برای خود مشخص کنیم . هر چه هدف بزرگتر باشد انرژی درونیمان برای رسیدن به آن بیشتر می شود. بنابراین میتوان برای رسیدن به اهداف بزرگ ابتدا باید آن را به اهداف کوچکتر تقسیم و برای رسیدن به اهداف کوچک زمان تعیین کنیم ( مثلا برای یادگیری بهتر مفاهیم درس ریاضی باید دریادگیری عمیق تر پیش‌نیازهای ریاضی بیشتر وقت صرف کنم )

برای کارایی بهتر٬بعد از رسیدن به هر هدف جزئی، خود را تشویق کنیم. هیچگاه به خود اجازه ندهیم با اهداف مبهم حرکت کنیم.

جهت مشاوره و راهنمایی در مورد راه قبولی در آزمون نمونه دولتی راز موفقیت در آزمون نمونه دولتی با مشاورین و دریافت نمونه سوالات آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی با متخصصین سمپاد ایران تحصیل تماس حاصل نمایید.

9099072952 تماس از سراسر کشور و  9092305587 (تماس از استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

نکاتی که باید برای درس خواندن و برنامه ریزی درسی رعایت کنید

 • هیچوقت برای مدت زمان طولانی برنامه ریزی نکنید زیرا ممکن است در اواسط برنامه ریزی یک اتفاق غیرمنتظره برایتان پیش بیاید در نتیجه چند روزی نتوانید دقیقا به برنامه ای که نوشته اید عمل کنید در این صورت برنامه ریزیتان بهم می ریزد و رفته رفته ناامید و دلسرد می شوید. بهترین زمان برای برنامه ریزی یک هفته است. اگر برای یک هفته برنامه ریزی کنید ظرف مدت چند هفته براحتی متوجه نقاط ضعف و قوت خود می شوید و در نتیجه برای هفته های بعدی بهتر می توانید برنامه ریزی کنید.
 • شاید جمله ی هر درسی را همان روز بخوانید برایتان کلیشه ای و عادی شده باشد ولی لازم است بدانید یکی از ساده ترین در عین حال  مهمترین و موثرترین اصول یادگیری مطالعه ی هر درس در همان روزی است کهه در مدرسه یاد گرفته اید زیرا با این روش مطالب مدت زمان طولانی تری در ذهن باقی می ماند.
 • یکی از اشتباهات اکثر دانش آموزان این است که وقتی تصمیم به خواندن درسی می گیرند مدت زمان زیادی بدون وقفه درس می خوانند در صورتیکه که این کار هیچ کمکی به شما نمی کند زیرا ذهن شما خسته می شود و کیفیت یادگیری به شدت کم می شود بنابراین بهتر است 1 ساعت مطالعه کنید و سپس 15 دقیقه استراحت کنید و سپس دوباره مطالعه را شروع کنید.
 • یکی دیگر از اشتباهات اکثر دانش آموزان این است که وقتی می خواهند برنامه ریزی کنند از اول صبح تا آخر شب برنامه درسی می نویسند و مطمئنا اگر یک روز بنا به دلایلی نتوانند مطابق برنامه ریزی درس بخوانند از برنامه هفتگیشان عقب می مانند. پس حتما برنامه ای که می نویسید انعطاف داشته باشد مثلا یک ساعات خاص یا یک روز خاصی را به جبران درس هایی که در مدت مشخص نتوانسته اید بخوانید، اختصاص دهید.
 • حتما حتما حتما در برنامه ریزیتان زمان هایی را هم برای تفریح و انجام کارهایی که شما را خوشحال می کند اختصاص دهید تا در آن زمان ها از نظر انرزی و نشاط ریکاوری کنید.
 • یادتان باشد برای ذخیره اطلاعات در حافظه بلند مدتمان حتما باید یکم مطلب را چند بار مرور کنیم پس هنگام برنامه ریزی زمان هایی را هم برای مرور درس های خوانده شده در طول هفته اختصاص دهید.

برنامه ریزی برای قبولی در آزمون نمونه دولتی 

1 – اولین قدم قبل از اینکه شروع به برنامه ریزی و نوشتن برنامه کنید این است که، برای خود هدف تعیین کنید و همیشه قبل از اینکه درس خواندن را شروع کنید به آن هدف فکر کنید.( مثلا اینکه برای قبولی در فلان رشته و فلان دانشگاه باید سطح علمی بالایی داشته باشید و بیشتر از بقیه درس بخوانید. مطمئنا بعد از مرور هدف با انگیزه بیشتری درس می خوانید.)

2 – در محیط آرام و به دور از شلوغی و هرج و مرج و بهم ریختکی مطالعه کنید تا حواستان پرت نشود.

3 – درس های هر روز را همان روز بخوانید تا درس های روی هم انباشته نشوند.

4 – در هر درس نکات مهم و کلیدی را یادداشت کنید و هر چند روز یکبار نکات را مرور کنید تا فراموشتان نشود.

5 – امتحانات مدرسه به صورت تشریحی برای شما طرح می شود ولی سوالات آزمون نمونه دولتی تستی است بنابراین هر چند روز یک بار تست را تمرین کنید.

خلاصه مقاله : در این مقاله قصد داشتیم تا شما را با نحوه قبولی درآزمون نونه دولتی آشنا کنیم و راهنمایی های لازم را در این زمینه ارائه دهیم. متقاضیان عزیز جهت دریافت راهنمایی های بیشتر میتوانید با مشاورین ما در تماس باشید.

 منبع : روش قبولی در مدارس نمونه دولتی

+ نوشته شده در چهارشنبه بیست و سوم بهمن 1398 ساعت 15:39 توسط javad qane بدون نظر

ظرفیت مدارس تیزهوشان 99 – 1400

مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی ، از جمله مدارسی است که دانش آموزان بسیاری علاقه مند به ادامه تحصیل در آن می باشند. آگاهی از ظرفیت مدارس تیزهوشان 99 – 1400 بسیار مهم می باشد. زیرا با استفاده از این تعداد تلاش دانش آموزان و همچنین درصدهای لازم برای قبولی در مدرسه تیزهوشان تعیین می گردد. این مقاله از سایت ایران تحصیل را به موضوع ظرفیت پذیرش مدارس تیزهوشان 99 – 1400 ، تکمیل ظرفیت مدارس تیزهوشان ، ظرفیت پذیرش مدارس تیزهوشان ، ظرفیت پذیرش مدارس تیزهوشان تهران ، ظرفیت تیزهوشان در سال های مختلف اختصاص داده ایم.

میزان ظرفیت مدارس تیزهوشان 99 – 1400

 

میزان ظرفیت مدارس تیزهوشان 99 – 1400 همانند سال های گذشته با تغییرات اندکی روبه رو می باشد. همانطور که در معرفی مدارس تیزهوشان در رابطه با این مدارس صحبت نمودیم ، مدارس تیزهوشان از امکانات و همچنین دبیران با تخصص بسیار بالایی برخوردار می باشد. به همین دلیل تقاضا برای ورود به این مدارس و پذیرش در آن بسیار بالا می باشد. اما متاسفانه ظرفیت ها در سال های جاری رو به کاهش و یا محدود شدن بوده است.

در ادامه به صورت جدول و به تفکیک در رابطه با ظرفیت مدارس تیزهوشان سخن خواهیم گفت. اما نکته ای که با توجه به این تغییرات رعایت آن ضروری به نظر می رسد این است که اگر قصد شرکت در آزمون تیزهوشان ششم به هفتم را دارید، لازم است از برنامه ریزی برای قبولی آزمون تیزهوشان ششم به هفتم استفاده نمایید. همچنین چنانچه شما مایل به شرکت در آزمون تیزهوشان نهم هستید، از برنامه ریزی تیزهوشان نهم استفاده نمایید.

یا توجه به ظرفیت مدارس تیزهوشان 99 – 1400 چنانچه مایل هستید در آزمون تیزهوشان پذیرفته شوید و نام شما جزو اسامی قبول شدگان آزمون تیزهوشان قرار بگیرد، لازم است به خوبی خود را برای این آزمون آماده نمایید و از منابع معتبر برای قبولی در این آزمون استفاده نمایید. به این نکته دقت ویژه ای داشته باشید که، رقبای شما تا حدود زیادی تعیین کننده تراز شما خواهند بود.

ظرفیت تیزهوشان

برای آشنایی دانش آموزان عزیز به ظرفیت تیزهوشان پایه های دبیرستان متوسطه اول دخترانه و پسرانه در برخی از استان ها اشاره خواهیم نمود. شایان ذکر است که ظرفیت مدارس تیزهوشان 99 – 1400 با سال های گذشته متفاوت می باشد. برای دستیابی به لیست کامل تمامی استان ها می توانید با متخصصین و مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل نمایید. این جداول صرفا برای آشنایی دانش آموزان عزیز با تعداد و حدود ظرفیت پذیرش ارائه می گردد. ظرفیت مدارس تیزهوشان دبیرستان متوسطه اول دخترانه

 

استان آذربایجان شرقی

نام شهرستان / منطقه آموزشی

نام دبیرستان دوره اول

تعداد پذیرش

تبریز ناحیه 1

فرزانگان

75

تبریز ناحیه 2

فرزانگان

50

تبریز ناحیه 3

فرزانگان

50

تبریز ناحیه 4

فرزانگان

75

تبریز ناحیه 5

فرزانگان

50

اهر

فرزانگان

28

بناب

فرزانگان

44

سراب

فرزانگان

20

مراغه

فرزانگان

42

مرند

فرزانگان

42

میانه

فرزانگان

28

 

استان اصفهان

نام شهرستان / منطقه آموزشی

نام دبیرستان دوره اول

تعداد پذیرش

اصفهان ناحیه 2

فرزانگان امین دو

156

اصفهان ناحیه 3

فرزانگان امین یک

104

اصفهان ناحیه 5

فرزانگان امین سه

81

آران و بیدگل

فرزانگان امین

22

خمینی شهر

فرزانگان

48

کاشان

شهید ترکیان فر

48

نجف آباد

فرزانگان امین

56

 

استان خراسان رضوی

نام شهرستان / منطقه آموزشی

نام دبیرستان دوره اول

تعداد پذیرش

مشهد ناحیه 4

فرزانگان یک

108

مشهد ناحیه 5

فرزانگان سه

108

مشهد ناحیه 6

فرزانگان دو طوبی

108

تربت جام

فرزانگان

44

تربیت حیدریه

فرزانگان

44

سبزوار

فرزانگان

48

قوچان

فرزانگان

44

کاشمر

فرزانگان

44

گناباد

فرزانگان

28

نیشابور

فرزانگان

50

 

 ظرفیت پذیرش مدارس تیزهوشان پسرانه متوسطه اول

 

همانند ظرفیت مدارس تیزهوشان 99 – 1400 لازم به ذکر است این نکته را به کلیه داوطلبان متذکر شویم که جداولی که در ادامه برای داوطلبان عزیز ارائه خواهید گردید، مربوط به سال های گذشته می باشد و به همین دلیل برای سال تحصیلی 1400-99 با تغییراتی همراه خواهد بود که لازم است از آن اطلاع یابید. علاوه بر ظرفیت های ذکر شده ، امکان پذیرش داوطلبان در مرحله تکمیل ظرفیت مدارس تیزهوشان وجود خواهد داشت.

 

استان مازندران

 

نام شهرستان / منطقه آموزشی

نام دبیرستان دوره اول

تعداد پذیرش

ساری ناحیه 1

شهید بهشتی

48

ساری ناحیه 2

شهید بهشتی

48

آمل

شهید بهشتی

60

بابل

شهید بهشتی

66

بهشهر

شهید بهشتی

25

تنکابن

شهید بهشتی

36

چالوس

شهید بهشتی

26

قائم شهر

شهید بهشتی

36

نکا

شهید بهشتی

18

نور

شهید بهشتی

18

 

استان همدان

 

نام شهرستان / منطقه آموزشی

نام دبیرستان دوره اول

تعداد پذیرش

همدان ناحیه 1

علامه حلی یک

66

همدان ناحیه 2

علامه حلی دو

44

تویسرکان

علامه حلی

16

کبودرآهنگ

علامه حلی

16

ملایر

علامه حلی

16

نهاوند

علامه حلی

40

نهاوند

علامه حلی

28

 

 

ظرفیت پذیرش مدارس تیزهوشان تهران

ظرفیت مدارس تیزهوشان 99 – 1400 دخترانه متوسطه اول و متوسطه دوم شهر تهران که در سال های مختلف متفاوت می باشد و جدول زیر صرف آشنایی شما با ظرفیت پذیرش مدارس تیزهوشان تهران می باشد. برای اطلاع دقیق از میزان این ظرفیت ، می توانید با مشاورین و متخصصین ایران تحصیل تماس حاصل نمایید تا از ظرفیت دقیق در مدرسه مورئ نظر خود اطلاع یابید.

 

نام شهرستان / منطقه آموزشی

نام دبیرستان دوره اول

تعداد پذیرش

تهران منطقه 1

فرزانگان دو

90

تهران منطقه 2

فرزانگان پنج

90

تهران منطقه 6

فرزانگان یک

60

تهران منطقه 7

فرزانگان هشت

81

تهران منطقه 12

فرزانگان هفت

90

تهران منطقه 13

فرزانگان چهار

90

تهران منطقه 18

فرزانگان شش

90

تهران منطقه 19

فرزانگان نه

70

 جهت اطلاع دقیق از ظرفیت مدارس تیزهوشان 99 – 1400 و تکمیل ظرفیت مدارس تیزهوشان با مشاورین و متخصصین سمپاد ایران تحصیل تماس حاصل نمایید.

9099072952 تماس از سراسر کشور و  9092305587 (تماس از استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

تکمیل ظرفیت مدارس تیزهوشان

 

پس از گذارندان آزمون تیزهوشان اسامی قبول شدگان آزمون تیزهوشان منتشر می گردد. داوطلبانی که نام آنها در جزو این لیست قرار می گیرد، می توانند نسبت به ثبت نام آزمون تیزهوشان اقدام نمایند. علاوه بر ظرفیت مدارس تیزهوشان هر ساله در صورت تکمیل نشدن ثبت نام مدارس مختلف ، اطلاعیه از طرف هر یک از مدارس در مقاطع مختلف مبنی بر تکمیل ظرفیت مدارس تیزهوشان منتشر می گردد.

پس از اعلام نتایج آزمون تیزهوشان ، آن دسته از داوطلبانی که نسبت به نتایج به دست آمده اعتراض دارند، می توانند نسبت به ثبت درخواست اعتراض خود اقدام نمایند. داوطلبانی می توانند در تکمیل ظرفیت مدارس تیزهوشان ثبت نام نمایند که نمره قبولی را کسب نموده باشند. همچنین اولویت با دانش آموزانی خواهد بود که تراز بالاتری نسبت به سایر رقبای خود داشته باشند.

منبع : ظرفیت مدارس تیزهوشان 99

+ نوشته شده در چهارشنبه بیست و سوم بهمن 1398 ساعت 15:30 توسط javad qane بدون نظر

پاسخ سوالات آزمون تیزهوشان 1400-99

قبولی در آزمون تیزهوشان در وهله اول وابسته به اطلاع دقیق از منابع آزمون تیزهوشان می باشد به همین دلیل چنانچه بتوانید به مطالعه دقیق این منابع بپردازید، خواهید توانست موفقیت لازم را در این آزمون کسب نمایید. مطالعه نمونه سوالات می تواند موجب موفقیت شما گردد. در ادامه برای آشنایی دانش آموزان عزیز به ارائه سوالات به همراه پاسخ سوالات آزمون تیزهوشان خواهیم پرداخت.

داوطلبان عزیز توجه داشته باشند سوالات و پاسخنامه تیزهوشان 1400-99 که در ادامه خواهد آمد تنها برای آشنایی دانش آموزان عزیز می باشد و نمونه کامل و جامعه نخواهد بود. لذا برای دریافت پاسخ سوالات آزمون تیزهوشان 1400-99 می توانید با متخصصین و مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل نمایید. چنانچه داوطلب آزمون ششم به هفتم می باشید، حتما در برنامه ریزی برای قبولی در آزمون تیزهوشان ششم به هفتم زمانی را برای تحلیل سوالات در نظر داشته باشید

میان واژه های «شعر» و  «سرودن» ارتباط معنایی روشنی برقرار است. در همه ی گزینه های زیر، میان واژه های هر دو جفت واژه، ارتباط معنایی برقرار است؛ به جز

1.هنر، ستودن – تاریکی، هراسیدن                                              2.تار، گسیختن – نغمه، افشاندن

3. دفتر، نگاشتن – روحیه، برانگیختن                                            4. مال، اندوختن – دانه، پروردن

 

پاسخ : گزینه 2 صحیح می باشد.

 

از حکایت گلستان سعدی در کتاب فارسی پنجم، که با جمله ی «پادشاهی با غلامی در کشتی نشست….» آغاز می شود، پنج عبارت زیر را برگزیدیم. اگر این این عبارت ها را مطابق اصل حکایت به درستی مرتب کنیم، عبارت دوم و چهارم کدام اند؟

آ. باری چند، غوطه خورد.

ب. چون برآمد، به گوشه ای بنشست و آزام یافت.

پ. من او را به طریقی، خامش گردانم.

ث. به دو دست در سکان کشتی آویخت.

 

 1. ت وث                         2. ت و ب                                 3. پ و ب                                   4. پ و ث

 

پاسخ : گزینه 4 صحیح می باشد.

جهت دریافت پاسخ سوالات آزمون تیزهوشان و پاسخنامه تیزهوشان 1400-99 با مشاورین و متخصصین ایران تحصیل تماس حاصل نمایید.

9099072952 تماس از سراسر کشور و  9092305587 (تماس از استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

پیام حکایت درس «کار و تلاش» که با مصراع «به راهی در، سلیمان دید موری» آغاز می شود، با کدام ضرب المثل ها ارتباط بیشتری دارد؟

آ. ماهی را هر وقت از آب بگیری، تازه است.

ب. دست بالای دست، بسیار است.

پ. نابرده رنج، گنج میسر نمی شود.

ت. پیش غازی و معلق بازی.

ث. بخور تا توانی به بازوی خویش

1. آ و پ                         2. ب و ت                                3. ث و ت                             4. پ و ث

 

پاسخ : گزینه 4 صحیح می باشد.

 

کدام یک از رویدادهای تاریخی زیر، در قرن (سده) متفاوتی نسبت به سه رویداد دیگر به وقوع پیوسته است؟

 1. لشگر کشی هلوکوخان به ایران، 35 سال پس از حمله مغولان به ایران
 2. سقوط بنی عباس، 80 سال پیش از به قدرت رسیدن سربداران
 3. حمله مغمولان به ایران در سال 616 هجری قمری
 4. به قدرت رسیدن سربدارن، 85 سال پس از لشکرکشی هولاکوخان به ایران

پاسخ : گزینه 4 صحیح می باشد.

پدر علی مشغول تعمیر خودروی خود است. علی پیش او رفته و برای جلب رضایت پدر در مورد اردوی تفریحی که قرار است از مدرسه بروند، صحبت می کند. پدر علی همزمان با کارف به حرف های او هم گوش می کند. علی و پدرش به ترتیب کدام اصول گفتگو را رعایت نکرده اند؟

 

1.دقت و توجه به سخنان – حفظ حریم شخصی                              2.انتخاب زمان مناسب گفتگو – دقت و توجه به سخنان

3. حفظ حریم شخصی – انتخاب زمان مناسب گفتگو                        4. انتخاب زمان مناسب گفتگو – قطع نکردن حرف گوینده

 

پاسخ : گزینه 2 صحیح می باشد.

پاسخنامه تیزهوشان 1400-99

همانطور که می دانید آزمون تیزهوشان در دو مقطع دبیرستان متوسطه اول و متوسطه دوم برگزار می گردد. به همین دلیل سوالات هر یک از این دو مقطع متاوت می باشد. دریافت نمونه سوالات آزمون تیزهوشان کمک می نماید تا دانش آموزان بتوانند با نحوه طرح سوالات آشنا گردند و همچنین خود را بتوانند برای آزمون به راحتی آماده نمایند.

پاسخ سوالات آزمون تیزهوشان به دو صورت می باشد. یک نوع از پاسخنامه به صورت کلیدی می باشد و پاسخ هر سوال را به صورت عدد درست و صحیح درج نموده اند بدون هیچ گونه توضیح شفاهی. نوع دوم شامل پاسخنامه ای می باشد که به صورت تشریحی تمامی سوالات را توضیح داده و با استفاده از مطالعه و تحلیل این پاسخ ها  می توانند به راحتی اشتباهات خود را تصحیح نموده و یا اینکه به اشتباهات خود پی ببرند.

توصیه ما به دانش آموزان عزیزی که مایل هستند نام آنها در لیست اسامی پذیرفته شدگان آزمون تیزهوشان قرار بگیرد این است که حتما به بررسی دقیق تمامی سوالات بپردازند و با نحوه طرح هر سوال به خوبی آشنا شوند تا بعدها دچار مشکل نگردند. زیرا مطالعه دقیق پاسخنامه تیزهوشان 1400-99 کمک می نماید تا دانش اموزان عزیز با آزمون به خوبی آشنا شوند.

نحوه دریافت پاسخ تشریحی سوالات تیزهوشان هفتم

نحوه دریافت پاسخ تشریحی سوالات تیزهوشان هفتم برای تمامی داوطلبان به گونه ای است که بتوانند به راحتی و تنها با استفاده از یک تماس به مشاهده کلیه سوالات در تمامی دروس دست یابند. یکی از محاسن دست یابی به پاسخ سوالات آزمون تیزهوشان این است که داوطلبان در رابطه با نحوه مطالعه منابع آزمون تیزهوشان می توانند برنامه ریزی بهتری داشته باشند.

با توجه به ظرفیت مدارس تیزهوشان و محدودیت های ایجاد شده برای سال های اخیر ، و همچینن رقابت بسیار سنگین با توجه به افزایش آگاهی داوطلبان در رابطه با نحوه طرح این سوالات ، منابع پیشنهادی و همچنین تعداد سوالات و آمادگی در این آزمون ها و مهم تر از آن دسترسی به مشاورین ، قبولی در این آزمون بسار سخت تر از گذشته گردیده است. به همین دلیل برای قبولی شما نیازمند داشتن یک مشاور در کنار خود خواهید بود.

خلاصه مطلب : در این مقاله قصد داشتیم تا شما را با پاسخ خوالات تیزهوشان آشنا کنیم وراهنمایی ای لازم را در ارتباط با نحوه دریافت سوالات تیزهوشان ارائه دهیم. متقاضیان عزیز جهت دریافت سوالات و پاسخ سوالات تیزهوشان 99 میتوانید با مشاورین ما در تماس باشید .

 منبع : پاسخ سوالات آزمون تیزهوشان 99

+ نوشته شده در چهارشنبه بیست و سوم بهمن 1398 ساعت 15:20 توسط javad qane بدون نظر